Nike’dan Duyuru: Söylentilere İnanmayın Herşey Devam Ediyor

Nike’ın geçtiğimiz günlerde giyilebilir teknoloji pazarından çekileceği söylentileri ve haberleri yayılmıştı. Fakat durum aslında görüldüğü gibi değil. Nike giyilebilir teknoloji departmanından çoğu kişiyi kovmasıyla bu tarz haberlerin hedefi oldu.

Nike yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre evet işten çıkarmalar ve personellerin farklı departmanlara tayini doğru. Fakat kesinlikle bu yaptıkları projelerin yarım kalması anlamına gelmiyor. Hatta bileklik projesinde farklı renk seçeneklerini belirlediklerini ve çalışmanın hızla devam ettiği yapılan açıklamalar arasında.

Nike akıllı bilekliklerinin tasarımında gümüş ve altın renklerinde tasarımların eklendiği belirtildi. Ancak donanımsal bazda özellikler açısında pek bir açıklama yapılmadı.

Apple ile ortak çalışabilecek bir yazılımın öngörülmesi şimdilik hala söylentiler arasında. Fakat bu söylentilere Nike CEO’su net bir açıklama getirmedi. Görülen o ki giyilebilir teknoloji piyasası henüz net ortaklarını belirleyememiş. Şuan için söylenen ve yapılması beklenen herşey kesin ve net olmayacak gibi.

Ayrıca Nike’ın hali hazırda ekransız bu bileklikten nasıl bir işlev beklediği net olmayan bilgiler arasında. Nike şuan için diğer giyilebilir teknoloji çalışmalarının yanında sadece tasarımsal bazda net birşeyler sunabiliyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0