Ana SayfaOtomobilNissan'dan Yeni Tasarımlı Araç: Gripz

Nissan’dan Yeni Tasarımlı Araç: Gripz

-

Otomobil dünyasında marka araçlar son zamanlarda ilgiçn tasarımlı araçlar üretmeye başladılar. Frankfurt tanıtımında Nissan’ın yeni model aracı olan Gripz‘i gören herkes hayrete düştü diyebiliriz. Çünkü araç gerçekten değişik bir tasarımla üretilmiş durumda fotoğraflarından da anlayacaksınızdır.

Otomobiller gün geçtikçe artan ve trafik çilesini iyice artıran araçlar gibi gözükse de hayatımızı ciddi derecede kolaylaştıran araçlardır. Teknolojik bir çağda yaşamak her ne kadar bazı yönlerden kötü olsada pek çok yönden iyi diyebiliriz. Otomobiller özellikle hayatımızı baştan sona değiştiren olgulardan bir tanesidir ve pazarda gün geçtiköe yeni modelleri görmekteyiz. Aslında ülkemizde Nissan’ın lüks arabaları diğer markalara göre pek fazla yoktur. Bizde genelde BMW, Mercedes, Volswagen gibi araçlar kullanılmakta. Ancak Nissan son zamanlarda büyümeye başlamış ve şuanda yollarda gittikçe çoğalan bir araçtır.

Frankfurt otomobil fuarında birbirinden değişik araçlar ve birbirinden lüks araçları göreceğimizi düşünüyorduk. Ancak Nissan’dan böyle değişik tasarlanmış bir araç beklemiyorduk desek yalan olmaz. Fakat beklemesek de Nissan Gripz aracını üretti ve tanıtımlarda oldukça ilgi alan Nissan yetkilileri durumdan gayet memnun işte detaylar.

Nissan'dan Yeni Tasarımlı Araç: Gripz

Nissan Gripz aslında yollarda birkaç sene sonra göreceğimiz bir model araçtı. 4×4 tarzında üretilen Gripz araçları. Reklamlardan bildiğimiz şehrin yaramazı olan Nissan Juke’lerin sanki birkaç yıl sonraki tasarlanmış hali gibi düşünebiliriz. Aracın boy ve tasarım şekli Juke’ye çok benziyor. Ancak değişik tasarımlarla üretilmiş olduğu için farklı bir model almış ve bu sayede Juke aracının birkaç sene sonraki çıkacağı modeli daha yakın sürede görmüş olduk.

Gripz aracı 4×4 yapısı ile tasarlanmış. Görünüşte 2 kapılı bir araç olmakla birlikte. Aracın kapıları havaya doğru kuş miasli açılmaktadır. Genelde 2 kapılı araçlarda arkaya geçmek için öndeki koltukları eğer geçeriz. Fakat Gripz araçlarında arka geçmek içinde değişik model tasarlanmış kapılar mevcut. Bu kapıları da açarak arka tarafa gizli kapıdan geçiyoruz. Uzay aracı gibi görünen bu gizemli aracın malesef henüz motor ve bilinmesi gerken özellikleri henüz açıklanmış değil.

Nissan Gripz Görselleri

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here