Ana SayfaTeknoloji HaberleriNokia 2017 yılında Akıllı telefonlar ile geri dönüyor

Nokia 2017 yılında Akıllı telefonlar ile geri dönüyor

-

Nokia‘nın önümüzdeki yıl smartphone’u tekrar başlatacağına inanmadığınız takdirde, bununla ilgili şüphenizin sona ermesi için resmi bir onay aldık. Nokia’nın 15 Kasım’da yatırımcılar için düzenlediği “Sermaye Piyasası Günü 2016 ” başlıklı bir slaytta, şirket 2017’nin ” Nokia markasının akıllı telefonlara geri dönüşünü” temsil edeceklerini açıkladı.

Zahmet etmeyin, artık gerekli üretim tesislerine sahip olmadığından, Nokia akıllı telefonları kendisi yapmaz. Böylece telefonlar Fin şirket HMD Global ve Tayvanlı dev Foxconn’un işbirliğiyle hazırlanacak. Foxconn, Ar-Ge ve imalat ile uğraşırken, eski Nokia yetkilileri tarafından yönetilen HDM “Nokia markalı telefonları ve aksesuarları pazarlayıp satacak”. Öte yandan yaklaşan Nokia akıllı telefonlarının tanıtımına yardımcı olmak için ünlü bir reklam ajansı sözleşmeli.

2017 yılının ilk Nokia markalı ahizelerinden biri, Android 7 Nougat‘ı çalıştıran ve 1080p ekran, Snapdragon 430 işlemci ve 3 GB RAM gibi orta menzilli özellikler sunan D1C olabilir.

Nokia, MWC 2017’de (27 Şubat – 2 Mart) bir açılış konuşmasına ev sahipliği yapacak ve o zaman, gelecek nesil akıllı telefonlarla ilgili bazı ayrıntıları paylaşacağı ihtimali var. Bunun için heyecanlıyorsanız bize bildirin!

nokia-donuyor

Kaynak: gsmarena.com

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here