Nokia 5G’nin Hesaplarını Yapıyor

Akıllı telefon piyasasında yer alan mobil cihazların hepsinde 3G teknolojisi yer alıyor ve 4G’ye adım atmalarını sağlayacak olan bir niteliği hayata geçirmeye çalışıyorlar. Nokia’nın hedefi ise daha büyük bir durumda yer alıyor. Tüm teknoloji firmaları, ürettiği telefonlarda 4G teknolojisi isterken; Nokia direkt 5G teknolojisini hayata geçirmek için çalışmalar yürütüyor.

5G Teknolojisi Yakın Bir Zaman Sonra Hayatımızda

5g yakın bir zamanda geliyor

Nokia’dan 5G hesapları


Mobil iletişimde sınıf atlamak ve söz konusu bağlamda farklı bir soluğa neden olmak için 5G testlerine başlayan Nokia, Eylül ayından itibaren bu çalışmaları sürdürdüğünü belirten beyanları paylaştı. Nokia’nın bu tür devrim niteliğne sahip olacak bir gelişmeyi 2015 yılının sonuna kadar yetiştirilmesi durumunda, akıllı telefonlarda farklı bir özelliğe sahip olarak, daha işlevsel yapıdaki mobil cihazları elimizin altında bulundurabileceğiz.

Ülkemiz henüz 4G çalışmalarına 2016 yılında başlayacakken, teknoloji firmaların söz konusu teknolojiyi bitirme aşamasında bulunması; teknoloji bağlamında övünülecek bir ülke olmadığımızı da gösteriyor. Yalnız kendi kendimize bu tür gelişmeleri duyurma ihtiyacını neden yapıyoruz anlamak son derece zor bir halde bulunuyor.

Barcelona’da başlayacak olan Dünya Mobil Kongresi’nde sergilenmek için 5G teknolojisin, hızlı bir biçimde bitirilmeye çalışılıyor. Alt yapı çalışmaları ve testleri gerçekleştirilen 5G teknolojisinin ufak detaylarının kaldığını ve neredeyse tamamlanma seviyesine gelindiği de vurgulandı.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0