Nokia, Artık Microsoft’un

Yıllardır Mobil telefon pazarının kralı olan, Son dönemlerde yerini Akıllı Telefon üreticilerine kaptıran Nokia bugün resmen Microsoft’a satıldı.

Microsoft, Nokia’nın cihazlar ve servisler bölümünün satın aldığını bugün resmen duyurdu. Microsoft ve Nokia birlikteliği, tüketicilerin beklentilerine ve kurumların ihtiyacına hitap eden yepyeni akıllı cihazların yolunu açacak gibi görünüyor.

Microsoft, Nokia hissedarlarının ve dünya genelindeki düzenleyici kurumların onayının ardından, Nokia Cihazlar ve Servisler bölümünün satın alınmasıyla ilgili tüm süreçlerin tamamlandığını piyasaya duyurdu. Satın alma sürecinin onaylanması, iki organizasyonun tek bir takım halinde aynı çatı altında birleşmesinin ilk adımını oluşturuyor.

Microsoft CEO’su Satya Nadella ise bu konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Nokia Cihazlar ve Servisler ailesinin aramıza katılmasından memnuniyet duyuyoruz. Nokia’nın mobil alanda sahip olduğu birikim ve deneyim, Microsoft’un dönüşüm sürecinde önemli bir rol oynayacaktır. İş ortaklarımızla birlikte ‘önce mobil, önce bulut’ anlayışıyla yeni inovasyonları hızla hayata geçirmeye devam edeceğiz.”

Microsoft Devices Group Başkan Yardımcısı olarak Nadella’ya bağlı olarak çalışacak olan Nokia eski Başkanı ve CEO’su Stephen Elop Nokia mobil telefonlar, Xbox, Surface ve Perceptive Pixel (PPI) ürün ve aksesuarlarından oluşan cihaz iş kolunu yönetecek.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0