Nokia Lumia 530 resmi olarak duyuruldu

Nokia Lumia 530 Resmi olarak tanıtıldı, işte özellikleri

Nokia’nın yeni cep yakmayacak modeli hakkında daha önceden de bir kaç haber duyurmuştuk. En sonunda beklenen Nokia Lumia 530 resmen duyrularak geldi.  Bu modelin en büyük farkı hem tek hem de çift simkarta sahip modellerinin mevcut olması. Ağustos ayında çıkması beklenen cihaz için belirlenen fiyat ise vergiler hariç $115 olarak görünüyor.

Ekonomik bir model olması beklenen Nokia Lumia 530’un ayrıca özellikleri de son derece etkileyici. Nitekim telefon 4″ ekrana sahip ve 854 x 480 çözünürlük sunuyor. Tıpkı Nokia Lumia 520 çözünürlüğüne sahip olsa da ekranı oranı bu cihazda 16:9 olarak farklılık gösterecek. ClearBlack dediğimiz teknoloji kullanan LCD ekran IPS teknolojisinden faydalanıyor.

Snapdragon 200 ile birlikte çift çekirdek 1.2 GHz Cortex-A7 işelmci ve Adreno 302 geliyor. İşlemci seçimi her ne kadar bu cihazda biraz düşük tutulmuş olsa da GPU bu eksiği biraz da olsa bizlere unutturmaya yetiyor. Ayrıca cihaz hala 512 MB Ram belleğine sahip cihazlardan birisi olacak. Nokia Lumia 530, Windows Phone 8.1 işletim sistemi ile birlikte kullanıcılarına gelecek.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0