Ana SayfaTeknoloji HaberleriNokia X'e Platform 2.0 güncellemesi gelmeyecek

Nokia X’e Platform 2.0 güncellemesi gelmeyecek

-

Nokia X serisine Platfrom 2.0 verilmeyecek

Nokia’nın Android sürümü üzerinden oynanarak ürettiği işletim sistemini kullanan ve Nokia’nın pazara açıldığı ilk akıllı telefon serisi olan Nokia X için kötü fakat gerçek bir olan bir haber geldi. Nokia’nın yeni bir işletim sistemi güncellemesi yani X platfrom 2.0 üzerinde çalışmakta olduğu zaten biliniyordu. Mühendislerinin gelişmekte olduğu bu yeni işletim sistemi güncellemesini ise X serisi alamayacak. Nokia kanadından yapılan açıklamaya göre ise yeni gelecek olan X Platfrom 2.0 güncellemesi Nokia X,X+ ve XL isimli cihazlara verilmeyecek.

Birinci nesil akıllı telefon olan ve Nokia’nın kendisini piyasaya ilk olarak açmış olduğu bu cihazlar şirketin mühendilerinin düşüncesine göre oldukça düşük donanım özelliklerine sahipler. Bu nedenle bu cihazlar için Platform 2.0 güncellemesini vermek pekte uygun görünmüyor.

Nokia X2 haricinde X serisinden hiçbir telefon yeni gelecek güncellemeyi alamayacak fakat Nokia kanadı zamanı geldiğinde ve ihtiyaç duyulduğunda güvenlik açıklarını gidermek ve iyileştirmeler için X serisi cihazlara da güncelleme sunulabileceğinin altını çizdi.

-- Reklam --

Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.