Ana SayfaTeknoloji HaberleriNokia X'e Platform 2.0 güncellemesi gelmeyecek

Nokia X’e Platform 2.0 güncellemesi gelmeyecek

-

OnePlus, iki yeni PC monitörünü duyurdu

OnePlus, 12 Aralık'ta Hindistan'da iki yeni oyun monitörünü piyasaya süreceğini duyurdu.İki modelden biri, 27 inçlik...

Nokia X serisine Platfrom 2.0 verilmeyecek

Nokia’nın Android sürümü üzerinden oynanarak ürettiği işletim sistemini kullanan ve Nokia’nın pazara açıldığı ilk akıllı telefon serisi olan Nokia X için kötü fakat gerçek bir olan bir haber geldi. Nokia’nın yeni bir işletim sistemi güncellemesi yani X platfrom 2.0 üzerinde çalışmakta olduğu zaten biliniyordu. Mühendislerinin gelişmekte olduğu bu yeni işletim sistemi güncellemesini ise X serisi alamayacak. Nokia kanadından yapılan açıklamaya göre ise yeni gelecek olan X Platfrom 2.0 güncellemesi Nokia X,X+ ve XL isimli cihazlara verilmeyecek.

Birinci nesil akıllı telefon olan ve Nokia’nın kendisini piyasaya ilk olarak açmış olduğu bu cihazlar şirketin mühendilerinin düşüncesine göre oldukça düşük donanım özelliklerine sahipler. Bu nedenle bu cihazlar için Platform 2.0 güncellemesini vermek pekte uygun görünmüyor.

Nokia X2 haricinde X serisinden hiçbir telefon yeni gelecek güncellemeyi alamayacak fakat Nokia kanadı zamanı geldiğinde ve ihtiyaç duyulduğunda güvenlik açıklarını gidermek ve iyileştirmeler için X serisi cihazlara da güncelleme sunulabileceğinin altını çizdi.

-- Reklam --

Netflix mobil uygulamasına yedi yeni oyun geliyor

Netflix, Android ve iOS için mobil uygulamasında oyun portföyünü istikrarlı bir şekilde genişletiyor ve kataloğa yedi yeni ekleme var....

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz