Ana SayfaİncelemeNokia XL Çift SIM detaylı inceleme

Nokia XL Çift SIM detaylı inceleme

-

2022’nin en iyi TV markaları: LG’den TCL’ye hangisini satın almalısınız?

Eski TV'nizi yükseltmeyi düşünüyorsanız, birçok seçeneğiniz var. Aslında, piyasadaki çoğu TV markası, en son görüntü teknolojisine, inanılmaz akıllı özelliklere...

Nokia XL, Asha’nın cüret edemediği 5”lik ekran bölgesine adım atıyor. Windows telefonlar yeni yeni bu değişime ayak uydurmaya çalışsalar da, Nokia X ailesi Asha “akıllı telefonların” gelişmiş halleri. Asha’ya “akıllı telefon” dememizin sebebi de, kimsenin bu cihazları, Nokia dışında, akıllı telefon olarak görmemesi. Finlandiya’lılar bile, en sonunda bu platformun sınırlarını öğrendiler. QVGA çözünürlük, ekran boyutlarının küçücük olmasına neden olurken, aplikasyon ekosistemi de hiçbir şey vaat etmiyordu.

Nokia_XL_8

Nokia X yazılımı, açık kodlu Android projesini temel alıyor, ki bu da içerisinde Google ile alakalı hiçbir şey olmayan işletim sistemi demek. Gelişmiş yazılımlar daha büyük ve yüksek çözünürlüğe sahip ekranları getirirken, modern ve güncel aplikasyonlar ile çok daha iyi donanımsal parçalar da bu telefonların bir parçası oldular.

Kişiselleştirmenin kolaylaşması ile Nokia, Microsoft ile birleşerek, Android’te görmeye alışık olduğumuz Google aplikasyonları yerine özel ve kendine has servisler ortaya çıkartmış.

İşte kısaca Nokia XL’in bize sundukları:

Ana Özellikler

 • Quad-band GSM, GPRS, EDGE
 • Dual-band 3G with HSPA
 • Optional dual-SIM support, dual standby
 • Nokia X software platform 1.0.1, based on the Android Open Source Project (4.1 Jelly Bean)
 • 5″ IPS LCD WVGA capacitive touchscreen, ~187 ppi
 • 1.2GHz dual-core Cortex-A5 processor, Adreno 203 GPU, Qualcomm MSM8225 Snapdragon S4 Play chipset
 • 768MB RAM
 • Proximity sensor, accelerometer, display auto-rotation
 • 4GB internal storage (1.2GB available to the user)
 • Nokia HERE maps with free lifetime voice-guided navigation and offline maps support
 • Data-efficient Nokia Xpress browser
 • Nokia MixRadio
 • Nokia Glance screen, double-tap-to-unlock
 • 5MP camera, FWVGA video recording @30fps; 2MP front-facing camera
 • microSD card support (up to 32 GB)
 • Wi-Fi b/g/n connectivity
 • FM radio
 • Bluetooth v3.0
 • Standard microUSB port, charging
 • 2,000mAh Li-Ion battery

Ana Dezavantajlar

 • Büyük ve ağır 5” tasarım,
 • Düşük ekran çözünürlüğü,
 • Google servisleri yok (Play, Gmail, Haritalar, Takvim, Drive – kişilerinizi bile senkronize edemiyorsunuz),
 • Fiyat – performans dengesizliği,
 • Kalitesiz video çekim,
 • Akıllı arama yok,
 • Dosya okuyacak uygulama yok.

Özellikler pek etkileyici değil, ancak Asha alternatifi olarak düşünüldüğünde, Nokia XL fiyata odaklanmış. XL ve benzeri telefonlar gerçekten de Moto G gibi cihazlardan ucuz kalıyor (herhangi bir promosyon olmadığı sürece).

Nokia’nın premium servislerini hesaba katmazsak da olmaz – ücretsiz çevrimdışı navigasyona sahip haritalar, MixRadio, Glance Screen ve ekrana çift dokunduğunuzda açılması gibi… (Çift tıklama özelliği oldukça eskiye dayanıyor). Nokia Lumia 520’nin 100 € gibi akıl almaz fiyatlara düşmüş olmasının tek sebebi Nokia değil. Microsoft’un da Windows tabanlı telefonları yaygınlaştırmak için yardımları var. Nokia XL ve onun kısa kardeşlerinde ise durum böyle değil. Cihazlar donanım olarak ne özelliklere sahipse, ona göre de fiyatları var.

Bu aslında dibe doğru giden bir yarış ve uzun vadede kazanan ise kendine “gayet yeterli” dedirtip, bir o kadar da ucuzlaşan akıllı cihazlar olacak. Peki Nokia XL “gayet yeterli” mi? Yoksa daha da mı iyi? Birazdan göreceğiz.

Nokia XL’e 360 Derece Bakış

Nokia XL’in boyutları tam olarak 141.4 x 77.7 x 10.9 mm. Tipik bir 5” telefona göre ise biraz daha büyük kalıyor. XL, 4”lik Nokia X’e göre 1” daha uzun ve yarım inç kadar da geniş. Aradaki 1”lik farka bakıldığında telefon ölçülerinin daha farklı olması gerekirdi, ancak bu fark kalınlıkta ortaya çıkıyor, çünkü Nokia XL gerçekten kalın bir çerçeveye sahip.

190 g ağırlık ise ciddi bir problem. 5.7” Samsung Galaxy Note 3’ün sadece 168 g olduğunu düşünürseniz, ağırlık kafanızda canlanabilir.

Dizayn ve Malzeme Kalitesi

Nokia XL’in hiçbir zaman Lumia 520 ya da Asha 501’e benzemek gibi bir amacı olmadı. Dizayn ve donanım olarak bu iki cihazdan birçok özellik aldığını da söyleyebiliriz. Öncelikle, ikisinden de büyük olan Nokia XL, ilk görüşte bunu fark ettiriyor zaten.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, Nokia XL’in ekran kenarları tipik bir 5” telefona ve Nokia X’e göre daha kalın. Son zamanlarda çıkan akıllı telefonlara baktığımızda, bizi ne cihazın büyüklüğü, ne de 190g’lık ağırlığı şaşırttı. Hatta normal geldiğini bile söyleyebiliriz.

Nokia XL’ı 360 derece görün

Nokia sürekli diğer telefonlara göre çok daha ağır cihazlar üretmeye devam ediyor, ama unutmamamız gereken bir özellikleri var ki; o da dayanıklılık ve sağlamlık. Nokia XL de aynı hisleri yaşatmaya devam ediyor.

Telefonun önünde düz, siyah camlı bir ekran yer alıyor. Onun çevresini ise renkli polikarbondan oluşan ince bir çerçeve kaplıyor. Bu renkli çerçeve, cihaza gerçekten hava katıyor ve karakteristik özelliklerinin temelini atıyor. Cihazın önünde yer alan tek tuş, kapasitif geri butonu. Bu bakımdan biraz Asha 50x telefonları andırsa da, diğer Android cihazlardan oldukça farklı. Yazılımsal olarak kişiselleştirmeye pek gerek olmayan Nokia XL’de Home ve App tuşlarına gerek duymuyorsunuz. Yine de bazı kullanıcılar olmalarını isteyecektir.

Ekranın üzerinde 2 MP’lik bir ön kamera, ahize, yakınlık ve ortam ışığını ölçen sensörler yer alıyor.

Nokia_XL_12

Diğer Lumia ve eski Nokia cihazlarında bulunan “Glance Screen” özelliği de Nokia XL’de yer alıyor (Motorola’nın “Active Display” özelliği de aynı). Bu özellik temel olarak ekranın en düşük güç modunda açık kalmasını sağlıyor. Bu mod açıldığında, çok az şarj kullanarak, ekranda sadece saat ve gelen bildirimler görülebiliyor.

Nokia XL’in arkası ise yumuşak polikarbondan oluşuyor. Gerçekten kaliteli hissettiren bu kaplama plastiğe göre çok daha iyi. Kenarlar ise değişebiliyor. Tamamen kullanıcının seçimine kalmış 6 çeşit renk yer alıyor. Bunlar; turuncu, açık yeşil, camgöbeği, sarı, siyah ve beyaz.

Arkada yer alan “autofocus” özellikli 5 MP’lik kameranın hemen üzerinde ise LED flaş bulunuyor. Nokia X ve X+ telefonları düşününce bu gerçekten büyük bir gelişim (onlarda 3.15 MP kamera yer alıyordu ve flaş yoktu). Yine de video çekimi aynı, 480p – 30 fps. Arka kısmın en altında sadece hoparlör bulunuyor. Kapağın altında ise şaşırtıcı derecede üzen 2.000 mAh’lık bir batarya var. Nokia XL’in büyüklüğü düşünüldüğünde batarya gerçekten çok küçük kalıyor. İleride batarya performansına da daha yakından bakacağız.

MicroSD kart slotu ve çift SIM kart girişi de yine arka kapağın altında bulunuyor. Bize gelen cihaz çift SIM kart destekli, ancak tek SIM kartlı bir versiyonu daha var.

Çift SIM kart destekli Asha telefonlarda kolay takıp çıkarabilmeyi sağlayan “hot-swap” özelliği bulunuyordu, ancak Nokia XL’de böyle bir durum yok. Telefonu önce kapatıp bataryayı çıkardıktan sonra SIM kart yuvalarına ulaşabiliyorsunuz.

Nokia XL’in kenarları ise oldukça sıradan. Tepesinde 3.5mm ses girişi, altında mikroUSB girişi, sağında ise ses açma ve kısma butonları ile güç tuşu yer alıyor.

Telefonun büyüklüğü ve iriliği düşünüldüğünde, güç tuşunun yeri oldukça iyi. Baş parmağınız ile rahatça ulaşabiliyorsunuz. Nokia’nın bir de ekrana çift dokununca uyanma özelliği var.

Görüntü

Nokia XL’de dokunmatik 5” IPS LCD ekran yer alıyor. Çözünürlüğü WVGA 480 x 800 olan bu ekranın düşük piksel yoğunluğu ise 187 ppi. Fiyatına baktığımızda, pek itiraz edilecek bir ekran değil belki, ancak Moto G’yi ve onun 720p ekranını düşündüğümüzde, hem fiyat hem de ekran olarak XL geride kalıyor (Moto G’nin piksel yoğunluğu da iki katı). Çözünürlükten çok, Nokia’nın “ClearBlack” adlı özelliğinin XL’de olmaması bizi daha çok üzdü. Bu özellik sayesinde ekranda oluşan yansımalar önlenebiliyor ve güneş ışığında da daha iyi bir performans sağlanıyordu.

Ekran hiçbir şekilde çizilmelere karşı bir koruma da içermiyor (popüler “Gorilla Glass” değil). Tüm bu eksilere rağmen, ekranın geniş olması size internette daha rahat gezinme imkanı sunuyor. Sayfalarda yakınlaştırma yaptığınızda ise işler değişiyor, çünkü düşük piksel yoğunluğu nedeniyle küçük yazılar okunmaz oluyor ve orta büyüklüktekiler ise yumuşak görünüyor. İnce yazılarda da pek iyi bir görüntü yok, kalın ve italikte ise kapalı görünüyor.

Farklı açılardan ekrana baktığınızda gerçekten şaşırıyorsunuz, çünkü bu fiyattaki bir telefondan beklenmeyen bir performans sunuyor. Kontrast ve renk açısından ise aynı şeyleri söylemek mümkün değil.

Parlaklık iyi, yaptığımız testlerde ekran parlaklığını %50 gibi bir seviyede tutmanın gayet yeterli olduğunu gördük. %100’e getirdiğinizde ise hala yansımalardan kurtulamıyorsunuz. Bu güne kadar gördüğümüz ekranlar arasında Nokia XL’inki gerçekten en çok yansıma yapanı. Bu nedenle de listede en altlarda olmayı hak ediyor.

Güneş Işığı Kontrast Oranı

Nokia_XL_22

Pil Ömrü

Nokia XL’in iyi bir ekranı ya da hızlı bir işlemcisi yok belki, ama tüm bunların kötü olması batarya ömrünü arttırıyor. 2.000 mAh’lık bataryaya önce şüphe ile yaklaşmıştık, ancak yaptığımız testlerden sonra XL, 62 saatlik bir dayanma süresi ortaya koydu. Unutmamak gerek ki, bu testleri çift SIM kart destekli olan modelde, çift SIM kart ile yaptık.

11 saatlik konuşma süresi sunan batarya yine de HTC Desire 600 çift SIM kartlı telefona göre bir adım geride kalıyor (HTC daha küçük bir batarya ile 1 saat fazla konuşma süresi verebiliyor). Internette dolaşırken ise gerçekten iyi sonuçlar veren XL, 12 saat dayanmayı başarıyor (yine çift SIM kartlı başka bir HTC modeli olan 5” Desire 700’ün sonuçları daha iyi).

Video oynatmada ise sınıfta kalan XL, sadece 6 buçuk saat dayanabildi. Video oynatıcısının ise çok sınırlı yetenekleri var ki buna ileride değineceğiz.

Test merkezinden gelen veriler ile batarya dayanıklık süreleri

 • Bekleme Süresi: 62 Saat
 • 3G Konuşma Süresi: 10:45 Saat
 • İnternet kullanım Süresi: 11:54 Saat
 • Video İzleme Süresi: 6:28 Saat

Her şeye rağmen, çift SIM kart destekli Nokia XL, fiyatına göre, batarya konusunda oldukça iyi bir performans sergiliyor. Desire 600 ve 700 modelleri ile yarışan XL, bu konuda övgüyü hak ediyor.

Performans

Nokia XL çift çekirdekli bir işlemciye sahip. Qualcom MSM8225 Snapdragon S4 Play, biraz eski nesil bir Snapdragon işlemci. İki Cortex –A5 çekirdek, 1 GHz hızında çalışıyor. GPU ise Adreno 203.

XL, 768 MB RAM’e sahip. Nokia X’ten fazla olan RAM, bazı yeni çıkan giriş seviyesi Android telefonları da geçmeyi başarıyor (Sony Xperia XL gibi). Yine de pek fazla değil.

İlk olarak klasik işlemci testlerine baktığımızda, Nokia XL sonlarda yer almıyor belki, ancak bunun tek sebebi altında Nokia X’in yer almaması. Xperia E1 ve Galaxy Grand Neo gibi Cortex – A7 içeren cihazlar büyük farkla önde.

Terbiyeli 5 MP Kamera

Nokia XL, 5 MP otomatik fokus özelliğine sahip LED flaşı olan bir kameraya sahip. Düşünüldüğünde de X ailesindeki tek ciddiye alınabilecek kamera bu. XL, yine ailede 2MP ön kameraya sahip olan tek telefon.

Kamera arayüzü oldukça standart ve sadece gerekli olan şeyleri içeriyor. Flaş modu, beyaz dengesi ve çekim ayarları sağda dururken, menüden de şaşırtıcı derece fazla olan ince ayarlara ulaşılabiliyor (ISO, keskinlik, renk doygunluğu, gürültü azaltma vb).

Nokia_XL_25

Nokia XL aynı zamanda geo-tagging, yüz tanıma ve renk efeklerine de sahip. Nokia X’ten sonra pek fazla bir şey beklemiyorduk, ancak XL bu konuda sürpriz yaptı. Kamera, çekilen görüntülerde yeterli detay yakalamayı başardı, ancak bununla birlikte fazla keskinlik ve karıncalanma gibi sorunları da oldu. Şunu fark ettik ki, keskinlik ayarını 2. Seviyeye getirdiğinizde görüntü çok sert, 0’a indirdiğinizde ise çok yumuşak ve bulanık oluyor.

Seviyeyi 1’de tutmak en mantıklı seçenek gibi duruyor. Karıncalanma çok göze batmıyor ve detay seviyesi de gayet yeterli kalıyor. İsterdik ki, 0 ile 1 arasında da ince ayar yapabilelim, ancak ne yazık ki öyle bir şansımız yok. Gürültü azaltma seçeneği ise sadece çok ufak farklar yaratıyor, ama yine de denemek isteyebilirsiniz (örneklerde kapalı)

Nokia_XL_26

Beyaz dengesine baktığımızda da biraz soğuk durduğunu söyleyebiliriz. Yine ayarlardan bunu da yok etmeye çalışabilirsiniz (gün ışığı seçeneği ile güzel oluyor). Keşke Nokia, varsayılan ayarları daha iyi seçseymiş, ama buna rağmen ayarlarda 5 dakikanızı geçirirseniz çok daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Deneme yanılma yöntemi ile en iyi ayarları yaparsanız, Nokia XL 5 MP’lik kamerası ile size gayet yeterli çekimler verecektir.

Not: Aşağıdaki görüntüler varsayılan ayarlar ile çekildi. Nokia XL, 180 derece panaroma çekimi de yapabiliyor (çözünürlük maksimum 2500 x 500). Unutmayın ki, bu modda çekim yaparken elinizin her titremesi çözünürlükte düşüşe sebep olacaktır.

Benchmark performansları

Geek Bench 3 (Yüksek daha iyidir)
Geek Bench 3 (Yüksek daha iyidir)
Benchmark Pi (Düşük daha iyidir)
Benchmark Pi (Düşük daha iyidir)

FWVGA Video

Her ne kadar fotoğraf çekerken birçok ayara sahip olsak da, video çekimi oldukça sınırlı. FWVGA videolar 854 x 480 çözünürlüğe ve saniyede 30 FPS’ye sahip. Çekim yaparken, H264, H263 veya MPEG 4 video kodlayıcılarından birini seçebiliyorsunuz, ancak bunlar dışında herhangi bir keskinlik ve renk ayarı yapamıyorsunuz.

Video çekimi gerçekten üzücü, çünkü kalite oldukça düşük ve kayıt yaparken oldukça sıkıştırma yaşanıyor. Bu da düşük çözünürlükten daha çok probleme yol açıyor ve sıkıştırma sonucu yaşanan sorunlar bariz bir şekilde göze çarpıyor. Tüm video kodlayıcılarında da aynı sonuç ortaya çıkıyor, çünkü hepsinin bitrate değeri aynı.

Nokia_XL_38

Nokia XL, mono ses kayıt edebiliyor ve size iki seçenek sunuyor: AAC ile AMR-WB. AAC daha ağır basan bir kodek, diğeri ise HD konuşmalarda standart olan. AAC ses 96 Kbps’te iyi bir kayıt sunuyor fakat örnekleme oranı oldukça düşük (16 kHz).

Son Sözler

Nokia XL, X ailesinin en iyi ve en parlak telefonu, ama şunu unutmamak gerekiyor ki, Asha’lara göre sadece bir adım yukarı çıkabilen bu cihaz Nokia’nın Windows telefonlarının veya diğer Android cihazların en iyisi değil.

Resmi olarak 110 Euro (150 Dolar), fiyata sahip olan XL, bu kategoride yer alan sınırlı telefonlardan. 5”lik ekranı ve çift SIM kart desteği, onu diğerlerinden ayıran özellikler.

Ekran, yatay ve dikey de dahil olmak üzere, hangi açıdan bakarsanız iyi bir görüntü sunuyor ve renkleri de gayet iyi. Kötü olan tarafları ise, güneşli günlerde çok sıkıntı çekecek olmanız ve tabii ki düşük çözünürlük. 5”lik bir ekranda birçok şey okumak isteyeceksiniz, ancak düşük piksel yoğunluğu sebebiyle çok zorlanacaksınız.

Performanstan bahsedecek olursak, Snapdragon ile çalışan bir KitKat değil belki ama günlük işlemlerde size fazla sıkıntı çıkarmayacak kadar iyi çalışıyor. Nokia XL’in aplikasyon kütüphanesi de oldukça keyifli. Windows telefonların ilk günleri düşünüldüğünde yepyeni birçok uygulamaya ulaşmanız artık mümkün.

Kamera konusunda ise hem şaşırtıp hem üzen XL, 5 MP kamerası ile güzel çekimler yapabiliyor, ancak video konusunda aynı şeyleri söylemek zor.

Nokia XL’i aldıktan sonra yapmanız gereken birkaç şey var. Örnek vermek gerekirse, kişilerinizi nasıl senkronize edeceğinize karar vermeniz gerekiyor. Bunu manuel olarak veya bir uygulama ile yapabiliyorsunuz. MicroSD kart almak da şart. 1 GB’lık depolama alanı gerçekten yetersiz.

Nokia’nın “HERE Drive” uygulaması da gerçekten takdire değer. Lisanslı çevrimdışı navigasyonu, büyük bir ekranda kullanmak çok rahat. Bu konuda birçok navigasyon cihazını ve Android telefonu fiyatıyla yenebilir.

Nokia_XL_39

Nokia XL’in hangi telefonlar ile yarışabileceğine biraz göz atacak olursak, yine Nokia’nın kendi Lumia 625’i XL’e göre %30 daha ucuz, ancak LTE’yi unutmamak gerek ve 625’in 5 MP kamerası 1080p video çekebiliyor. Bunlar dışında 8 GB dahili hafızası (mikroSD kart slotu da var) ve çift çekirdek Krait işlemcisi her konuda XL’den daha iyi görünüyor. Lumia’nın da kendi içerisinde “HERE Maps” uygulaması var, ancak sadece tek ülkede çalışıyor.

4.7”lik WVGA ekranı belki biraz daha küçük olabilir, ancak cihaz genel olarak çok daha kompakt ve hafif. Tabi, bir de Gorilla Glass 2 cama sahip.

Nokia Lumia 625 Windows Phone 8 ile çalışıyor ve son zamanlarda gerçekten Android ile yarışan birçok uygulamaya sahip. XL’in platformu ise Android, ancak Play Store yok.

Nokia_XL_40

Ucuz Android dendiğinde ilk akla gelen telefon şüphesiz Moto G’dir. Sunduğu imkanlar düşünüldüğünde gerçekten ucuz olan bu telefon, 4.5” 720p ekrana ve dört çekirdek Cortex- A7 işlemciye sahip. Şunu unutmamak gerekiyor ki, ucuz versiyon sadece 8 GB arttırılamayan hafızaya sahip. Bu da işleri oldukça değiştiriyor. Ucuz olmasına ucuz olan bu cihaz yine de XL’e göre pahalı ve 16 GB hafıza veya çift SIM kart desteği için ekstra para ödemeniz gerekiyor (ikisine birden de sahip olamıyorsunuz)

Nokia_XL_41

Samsung Galaxy Grand Neo, Samsung telefonlar arasında ucuz olan bir cihaz, ancak yine XL’e göre pahalı. Dört çekirdek Cortex – A7 işlemciye ve daha çok RAM’e sahip olan bu telefon 720p video da kaydedebiliyor. Hem tek, hem de çift SIM kart versiyonları var.

Nokia_XL_42

Yine aynı sınıfta yer alan Xperia C ise Sony tarafından gelen bir telefon. 5” ekran ve çift SIM kart desteği var. qHD ekranı (187 ppi vs 220 ppi), 8MP/1080p kamerası ve dört çekirdek işlemcisi ile XL’in epey üzerinde. Daha hafif ve ince olmasının yanında daha büyük de bir bataryaya sahip.

Nokia_XL_43

Alcatel’in One Touch Scribe Easy telefonu ise bir başka seçenek. Nokia XL ile aynı fiyatta olan bu cihaz, 720p video kaydedebiliyor ve 2.500mAh bataryaya sahip. Ekstra bir güzelliği de kaleminin bulunması.

Eğer Scribe Easy’yi bulamıyorsanız, Scribe HD telefonu da oldukça iyi bir seçenek (biraz daha pahalı belki ama özellikleri çok daha iyi)

Nokia_XL_44

Nokia XL özelliklerine yakın olan bir diğer telefon da Acer’ın Liquid Z5 modeli. Ekstradan ön panelde Stereo hoparlörleri var.

Nokia_XL_46

Belirli bir grup için düşünüldüğünde, Nokia XL fiyat olarak çok iyi bir performans veriyor. Özellikle her gün navigasyona ihtiyaç duyuyorsanız hiç düşünmeden tercih edebilirsiniz. Genel olarak düşünüldüğünde ise Nokia XL tam Asha’nın yerine geçecek olan telefon – daha büyük ekrana sahip, daha yüksek çözünürlüğü var, daha iyi bir kamerası, daha iyi performansı ve çok daha fazla uygulaması var.

Çok az bir bütçeniz varsa, XL size çekici bile gelebilir. Yine de herkese uygun olmayan bu Android telefon, çizgi üzerinde, yeni çıkan telefonlara ve giriş seviyesi olanlara göre son anda kendine yer bulabiliyor. Nokia, X ailesine bakıldığında ufak bir kumar oynuyor belki, ama markette Microsoft servislerini tanıtarak iyi bir yer elde edebilir – bu da hem müşteri hem de şirket memnuniyeti demek.

Nokia XL detaylı incelememizi okuduğunuz için teşekkür ederiz. Umarız memnun kalmışsınızdır. İnceleme hakkında yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

-- Reklam --

İnceleme yap

Batarya Ömrü
Ekran
Kamera
Performans
Tasarım

Kullanıcı İncelemeleri (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok.
Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz