Nokia’nın Adı Değişiyor Mu?

Microsoft yeni bir hazırlık içinde. Bir e-postanın sızdırıldığı haberleri hızlı bir şekilde yayıldı. Sızdırılan bilgilerde Nokia’ya yeni bir isim verilmesi düşünülüyor.

Şirketin neredeyse tüm iştiraki Microsoft’a ait. Nokia üretimi durdurmayarak sadece değişen isim ile birlikte akıllı telefon üretimine devam edecek. Bu aşamada tedarikçiler ile olan anlaşmaların hiçbiri değişmeyecek değişen sadece marka adı olacak.

Microsoft, şirketin temel tedarikçileri ile arasını iyi tutuyor. Ama kendi pazarını güçlendirmek için farklı iş ortaklıkalrına da gidebilir.

Bu haber ve sızdırılan e-posta konusunda Nokia yetkililerinden açıklama bekleniyor. Eğer sızdırılan bilgiler doğru ise bir çok Nokia kullanıcısı hayal kırıklığına uyrayacaktır. Fakat kullanıcı tepkilerinden öteye Nokia’nın tamamen Windows Phone çatısı altında olmayışı haberin asparagas olduğuna işaret olabilir.

Çünkü Nokia’nın yaptığı son atılımlarda Android pazarına girmek ve farklı işletim sistemlerine yönelik cihaz üretimi vardı. Tüm bunlar konuşulurken bu tarz haberlerin medyada yer bulmasıyla kullanıcılar yoğun takip içine girdiler.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0