Note 7 Türkiye’de Yasaklandı!

Bir çok ülkede Samsung Galaxy Note 7 cihazı için yasaklama getirilirken, bir yasakta Türkiye’den geldi!

Galaxy Note 7 model cihazların uzun zamandır bir arıza nedeni ile patlamalara neden olduğu hatta Avrupa‘da ve ABD’de büyük sorunlara neden olduğu haberlerini sizlere aktarmıştık. Bu olaylar gün geçtikçe artış göstermesi ve tehlike saçması üzerine Samsung cihazları için geri toplama kararı almıştı. Bu karara rağmen halen piyasada cihazını iade etmeyen bir çok Note 7 kullanıcısı bulunuyor. Bu sebepten ötürü Samsung bir çağrı daha yaparak cihazların iadesini istedi. Bu konu için belli yasaklar getirildi.

Yasaklar İlk Yurt Dışına Geldi!

Avustralyalı hava yolu şirketi ile beraber Amerikan Federal Havacılık Kurulu‘nun almış olduğu kararlar sonucu Note 7 telefonu ile uçuşların yasaklandığı bildirilmişti. Bunun üzerinden fazla zaman geçmeden Twitter üzerinde bir mesaj gönderimi yapılarak Türkiye’de Note 7 kullanımı için bazı yasaklar getirildi. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama ile Note 7 model cihazların uçaklarda kullanımlarına yasaklar getirildi.

Kullanıcılar Ne Olacak?

Yapılmış olan açıklama ile Note 7 cihazları olanlar uçuş süresi boyunca telefonlarını tamamen kapalı tutacaklar. Uçuş moduna almak bile yasak. Komple telefon kapatılacak ve uçaktan çıkana kadar açılmayacak. Ayrıca bu cihazların bagajlarda kalmasıda yasaklandı. Telefonlar için bu şekilde önlemler alınmaya başladı.

Yangın Riski Saçıyor!

Açıklama ile beraber bu model cihazların patlama sonucu yangın riskine neden oldukları söylenildi. Bu risk ile bazı önlemler daha alınmış. Türkiye‘de uçuş yapıldığı sırada Note 7 cihazları için ayrı bir kontrol yapılacağı ve kontrollerin ardından cihaz sahipleri hem uçuş öncesi hem uçuş sonrası bilgilendirilecek. Bu şekilde önlem alınması bekleniliyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0