Ofset Baskı Hakkında

Her geçen gün gelişmekte olan teknoloji dünyası, şüphesiz ki eskiden bu kadar gelişmiş değildi. Fakat bir konu var ki bu günün teknolojisinin temeller eskiden atılmıştır. Bu konuda yapılan bir araştırmaya göre eski insanlarında teknolojiyi takip ettikleri ve bu konuda teknolojiyi kullandıkları kanıtlanmıştır. Basım alanında bir gelişme olan ofset baskı hakkında bir araştırma yaptık ve araştırma sonuçlarımızı sizler için derlemekle beraber sizler ile paylaşmak istedik. 1904 yılında Amerikalı Ira W. Rubel tarafından bulunan ofset baskı, o gün bu gündür yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu teknik ile kağıtların yüzeylerine baskılar yapılabilmektedir.

Kitap ve Dergilerde En Yaygın Kullanılmaktadır

Bununla beraber, bu tekniğin en çok kullanıldığı alanlardan bazıları; kitap, gazete, dergi, broşür, fatura, kartvizit, karton ambalaj ve benzerleridir. Bununla beraber, o günden beri geliştirilen ofset baskı günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır. Ofset baskı genel olarak basım merkezlerinde yaygın olarak kullanılmakla beraber, şahsa ait kulanı şekilleri de vardır. Bu konuda yapılan çalışmalar sonucunda daha hızlı bir şekilde ofset baskı yapılabilmektedir.
ege11
Genelde dergi yapraklarına ve kitap kapaklarına uygulanan bu yöntem sonucunda ortaya yağlı kağıt halinde baskılar çıkabilmektedir. Bu konuda en önemli nokta su ve mürekkebin birbiri ile karışmama prensibinden yararlanmaktır. Konuyla ilgili ofset baskı alanında yapılan çalışmalara ara vermeksizin devam etmekte olduklarını belirten yetkililer, bu baskı türünü geliştireceklerinin de altını çizmektedirler.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0