OLED Ekranlar ile yeni akıllı cihazlar çok daha ucuz olabilir

Katlanabilir ekran OLED ile her şey çok daha ucuz ve kolay olabilir

Kateeva adı verilen bir girişim firması yakın bir süreç içerisinde OLED ekranları üretecek. Önümüzdeki yıl seri üretimine başlanması beklenen OLED ekranlar hem katlanabilir olacak, hem çok daha ucuz hem de çok daha kolay kullanım özelliği sunacak.

Katlanabilir ekranları bildiğiniz gibi uzun yıllar boyunca konsept videolarında ve görüntülerinde görüyorduk, sonunda muhtemelen gerçek olacak olan bu ekran tipinin en büyük sorunu ise oksijen ve nem oranına göre korunmasını sağlanabilmesi. Nitekim diğer yandan OLED ekranlar en ufak darbelere karşı dahi kullanılmaz hale gelebiliyor.

Elbette Kateeva firmasının temel amacı OLED ekranlarını çok daha fazla geliştirerek bu ekranların mobil cihazlar başta olmak üzere tüm dijital ekranlarda kullanılabilmesi. Fakat şuanki haliyle OLED ekranlar maalesef cep telefonlarında yeterli kullanılabilirliğe sahip değil. Geliştirme çalışmaları hala devam ediyor, kim bilir belki de en sonunda gerçekten yıllarca konsept olarak görünen ekranların varlığını cebimizde hissedebiliriz?

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0