Ana SayfaTeknoloji HaberleriOnePlus One’ın Bu Kadar Yankı Uyandırmasındaki Sır Ne?

OnePlus One’ın Bu Kadar Yankı Uyandırmasındaki Sır Ne?

-

Gaming İstanbul 2023 Büyük Coşkuyla Sona Erdi

22 Eylül Cuma günü başlayan Gaming İstanbul 2023, dün (24 Eylül Pazar) akşamı itibariyle 2024’te...

Akıllı Telefon pazarının yenilerinden Çinli üretici OnePlus’ın ilk akıllı telefonu One, geçtiğimiz günlerde tanıtılmış ve uygun fiyatı ile tüm Dünya’da yankı uyandırmayı başarmıştı. Peki bu cihaz o kadar özelliğe rağmen nasıl uygun fiyattan satılıyor?

Oppo’dan ayrılan bir grup çalışan tarafından kurulan ve kısa sürede dünya gündemine oturmayı başaran OnePlus şirketi, akıllı telefonu OnePlus One tam bir amiral gemisi katili olarak nitelendirilebilir. Cihazın teknik özellikleri Samsung, HTC gibi büyük firmaların amiral gemisi ceplerini bile geride bırakırken, fiyatı orta sınıf bir telefona eşit. Peki nasıl oluyorda bu kadar ucuz olabiliyor ?

Reklam stratejisi
Başta Samsung ve HTC olmak üzere tüm akıllı telefon üreticileri her yıl milyarlarca doları reklama harcıyor. Bu rakam o kadar fazla ki Galaxy S5 aldığınız zaman sokakta gördüğünüz ilanların, televizyon reklamlarının parasının bir bölümünü ödemek zorunda kalıyorsunuz. OnePlus’ın bu derece büyük reklam kampanyaları için bütçesi yok. Ancak daha iyisini yaptılar.

One Plus şirketi telefon tanıtılmadan daha aylar önce uygun fiyatlı ve güçlü donanıma sahip bir telefon üzerinde çalıştıklarını, piyasadaki en güçlü akıllı telefonlardan birisini neredeyse yarı fiyata tanıtacaklarını tüm dünyaya duyuran OnePlus yetkilileri, basının ve potansiyel alıcıların heyecanlanmasına, cihazı merak etmesine sebep oldular.

Tesla Model S ve Model X teslimatları gecikiyor

Tesla, Model S ve Model X modellerinde yaptığı önemli fiyat indiriminin ardından bu modellerin ABD'deki teslimat sürelerini uzattı. Birkaç...
Selin Polat
Selin Polathttps://www.cepkolik.com
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz