Online Alışveriş Güvenli Mi?

İnsanlar artık gelişen teknoloji sayesinde internet üzerinden alış veriş yapabilmektedirler. Bu konuda işletme sahipleri de işletmelerine yönelik bir site açarak ya da açtırarak alış veriş yapmakta ve bu konuda oldukça büyük miktarda paralar kazanmaktadır. Bunun yanı sıra bazı insanlar aracılık görevini üstlenerek sermaye katmadan bile paralar kazanabilmektedirler. Online alış veriş konusunda yeterince bilgi sahibi olmayan insanlar, bu durumda biraz cahil düşüp dolandırılabilmektedirler. Zira bu online alış veriş olayını fırsat bilen dolandırıcılar da internette kol gezmekte. Online alış veriş hususunda dolandırılmak istemeyen insanlar için bir araştırma yaptık ve sizler için araştırma sonuçlarımızı derledik.
Bu konuda yapılan en büyük hatalardan biri, dolandırıcıların yaptığı büyük indirimler karşısında dayanamayıp alış veriş için bilgilerini vermeleri. Bu konuda güvenmediğiniz sitelere bilgilerinizi vermemeniz ve beklenenden fazla avantaj sağlayan sitelerden alış veriş yapmamanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra istenilen ve gerek olmayan fazla bilgilerinizi asla vermeyin. Bu dolandırıcılar bu yolla bir çok insanı dolandırmaktadırlar. Dolandırılan insanlar da paralarını geri alamamaktadırlar. Halk arasında internet korsanı olarak bilinen bu dolandırıcılar, sizin kart bilgilerinizi kullanarak kendi hesaplarına para aktarabilmektedirler.
İnternet dolandırıcıları ya da internet korsanları, özellikle online alış veriş sitelerinde yoğunlaşmışlardır. Bu durumda güvenmediğiniz ve bilmediğiniz online alış veriş sitelerinden her hangi bir ürün almamakla beraber, bilgilerinizi de vermemeniz gerekmektedir.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0