Ana SayfaTeknoloji HaberleriOpenAI Değerlemesi 80 Milyar Dolara Yükseliyor

OpenAI Değerlemesi 80 Milyar Dolara Yükseliyor

OpenAI, hisse satışı ve değerlemeyi artırmak için yeni bir hamle üzerinde çalışıyor. Şirketin başarılı üretken yapay zeka asistanı ChatGPT, giderek daha etkileşimli hale geliyor.

-

GTA 6 Tanıtım Fragmanı Rekor Kırdı!

Günümüzün en efsane oyun serilerinden olan GTA, serinin 6. oyunu için bir tanıtım videosu yayınladı....

Wall Street Journal’in alıntı yaptığı bir habere göre OpenAI, şirketin değerini 29 milyar dolardan 80 milyar ila 90 milyar dolar arasına çıkaracak bir hamleyle hisse satışı yapma olasılığını değerlendiriyor. The Wall Street Journal, şirketin yeni hisse ihraç etmesi yerine çalışanların mevcut hisselerini satmasına izin verileceğini söyledi. Nisan ayında OpenAI, Sequoia Capital, Andreessen Horowitz, Thrive ve K2 Global gibi destekçilerden 29 milyar dolar değerlemeyle 300 milyon doların biraz üzerinde fon aldı. Bu, Microsoft’un bu yılın başında duyurduğu ve Ocak ayında kapanan büyük yatırımından ayrı gerçekleşti. Bu sırada Microsoft’un yatırım büyüklüğünün 10 milyar dolar civarında olduğu düşünülüyordu.

OpenAI Değerlemesi 80 Milyar Dolara Yükseliyor

OpenAI şirketin değerini 29 milyar dolardan yukarılara taşıyor

OpenAI’in son derece popüler üretken yapay zeka asistanı ChatGPT, yaklaşık dokuz ay önce piyasaya sürülmesinden bu yana son zamanların en büyük teknoloji başarı öykülerinden birisi oldu. Herkesin basit metin tabanlı makaleler, şiirler ve özetler oluşturmasına olanak tanıdı. Bu hafta TechCrunch, ChatGPT’nin çok daha etkileşimli hale gelmek üzere olduğunu ve kullanıcıların chatbot ile sesli görüşme yapabileceğini de bildirdi. Yüzde 49’u Microsoft’a ait olan yapay zeka şirketi, Ağustos ayı sonunda 2023 yılında 1 milyar dolar gelire ulaşmayı beklediğini açıklamıştı.

Starfield 12 Milyon Oyuncuyu Aştı Hedefini Skyrim Yaptı

Bethesda Game Studios tarafından geliştirilen ve Bethesda Softworks tarafından; Xbox X ve S Serisi, Xbox Cloud Gaming ile Microsoft...
Fatih Kuruçay
Fatih Kuruçay
Selamlar ben Fatih Kuruçay. Pamukkale Üniversitesi İşletme Bölümü mezunuyum. Bu üniversiteden 2022 yılında mezun oldum. Çeşitli kurumlarda tam zamanlı olarak görev aldım. Oyun sektörü ve teknoloji alanında tecrübe sahibiyim.