Ana SayfaTeknoloji HaberleriOppo TV S1 ve R1 Tanıtıldı - Fiyatı ve Özellikleri

Oppo TV S1 ve R1 Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Akıllı televizyonlar konusunda ilk defa adını duyuran Oppo, Oppo TV S1 ve R1 modelleri ile doğrudan zirvedeki yerini alacak gibi duruyor...

-

Beklendiği gibi Oppo nihayet ilk akıllı televizyonlarını piyasaya sürdü. Şirket, Oppo TV S1 ve Oppo TV R1 olmak üzere iki modeli tanıttı. İlki, QLED panelli birinci sınıf bir modeldir ve yalnızca 65 inçlik bir varyantta gelir. İkincisi ise 55 inç ve 55 inç versiyonlarda satın alınabilir.

Oppo TV S1 Özellikleri ve Fiyatı

Oppo TV S1, 4K çözünürlüğe (3840 × 2160 piksel) sahip 65 inçlik bir QLED panele ev sahipliği yapıyor. Şirket, panelin NTSC renk gamının %120‘sini kapsadığını ve 1.500 nitlik bir maksimum parlaklık sunduğunu iddia ediyor.

QLED olan ekran, 210 bölümlü yerel karartmayı da destekliyor. Ayrıca, bugünlerde çoğu televizyonda olduğu gibi, panel 120 Hz yenileme hızıyla birlikte VRR ve MEMC desteği ile birlikte geliyor.

Sese konusunda ise Oppo, 85W ses çıkışı ve 5.1.2 kanallı 18 hoparlörü dahil etmek için Dynaudio ile ortaklık kurdu. Özelliklere göre, müşterilerin ayrı bir hoparlör sistemine yatırım yapması gerekmeyecek. Ek olarak TV ayrıca Breeno sesli asistan için uzak alan mikrofonları ve görüntülü görüşmeler için açılır bir kamera ile donatılmıştır.

Oppo TV S1 ve R1 Tanıtıldı - Fiyatı ve Özellikleri

Daha da ilginci amiral gemisi Oppo televizyonun, 8,5 GB RAM ve 128 GB dahili depolama ile eşleştirilmiş MediaTek MT9950 yonga seti ile 1 saniyede açıldığı söyleniyor.

Diğer özellikler arasında HDMI 2.1, WiFi 6, ekran yansıtma ve Oppo Paylaşımını hızlı bir şekilde etkinleştirmek için NFC uzaktan kumanda var. Ayrıca TUV Rheinland tarafından onaylı mavi ışık filtresi, Dolby Vision, Dolby Atmos ve 8K video oynatma desteği bulunuyor.

Oppo TV S1‘in fiyatı 1.197 dolardır.

Oppo TV R1 Özellikleri ve Fiyatı

Öte yandan Oppo TV R1, arkadan aydınlatmalı LED 4K LCD panele sahiptir. Sadece iki boyutta geliyor – 55 inç ve 65 inç. Bu televizyonun ekranı %96 ekran/gövde oranı var. %93 DCI-P3 renk gamını kapsar. Daha pahalı modelin aksine, ekran 120Hz yenileme hızını desteklemiyor. Ancak MEMC ile birlikte geliyor.

MediaTek MTK9652 yonga seti tarafından desteklenmektedir. Yonga düşük olmasına rağmen premium model gibi 8K video oynatmayı ve 1 saniyelik açılma süresini bünyesinde barındırıyor. Bununla birlikte RAM ve dahili depolama miktarı sırasıyla 2GB ve 32GB ile oldukça azdır.

Oppo TV S1 ve R1 Tanıtıldı - Fiyatı ve Özellikleri

Bu televizyonun diğer özellikleri arasında HDMI 2.1, WiFi 6, TUV Rheinland sertifikalı mavi ışık filtresi, Dolby Audio özellikli 20W hoparlör mevcut. Ayrıca ekran yansıtma ve Oppo Paylaşımını hızlı bir şekilde etkinleştirmek için NFC uzaktan kumanda, açılır kamera vardır.

Fiyata gelince, Oppo TV R1 55 inç 493 dolara mal olurken, Oppo TV R1 65 inç 643 dolara mal olacak.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here