Ana SayfaTeknoloji HaberleriOppo'nun Yeni Televizyonlarına, Kumanda Şoku!

Oppo’nun Yeni Televizyonlarına, Kumanda Şoku!

Oppo'nun yeni televizyonlarıyla gelen uzaktan kumandası, tam bir hayal kırıklığı oldu.

-

Oppo, Oppo TV R1 ve Oppo TV S1 ile, akıllı televizyon sektörüne resmen giriş yaptı. Oppo TV S1, 4K QLED ekrana ve 1000 doların üzerine çıkan bir fiyat etiketine sahip birinci sınıf bir televizyondu. Fakat televizyonun kumanda detayı, tam bir hayal kırıklığı oldu.

Oppo TV S1’in bir incelemesi YouTube’a yüklendi ve TV’nin Q serisiyle birlikte gönderilen OnePlus‘a benzer bir uzaktan kumandayla birlikte geldiği ortaya çıktı. Netflix Remote ile değiştirilen şarj edilebilir uzaktan kumanda, müşteriler tarafından kötü karşılandı.

Yeni Oppo TV S1‘in uzaktan kumandası, neredeyse hemen hemen OnePlus‘ın uzaktan kumandasına benziyor. Tek farkı ise düğmelerin işlevi olarak belirtiliyor. Ne farkeder ki ?

Oppo ayrıca Prime Video düğmesini Giriş düğmesiyle değiştirirken, OnePlus Remote’taki Ana Sayfa düğmesi tamamen farklı bir konumdaydı. Bir fark olarak, Oppo’nun uzaktan kumandasında altta üretici logosu bulunuyor.

Hem Oppo hem de OnePlus kardeş şirketler olduğu için bu duruma çok şaşırmadık. Bununla birlikte, bu uzaktan kumanda iyi karşılanmadı, bu nedenle şirketin yeni bir kumanda piyasaya sürmesi, hiç de fena olmaz.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here