Ana SayfaTeknoloji HaberleriParalel Evren Keşfedildi Ancak Biz mi Paraleliz Yoksa Onlar mı ?

Paralel Evren Keşfedildi Ancak Biz mi Paraleliz Yoksa Onlar mı ?

-

Avrupa Uzay Ajansı (ESA) çalışanı Chary, Big Bang’den 100 bin yıl sonrasını incelediğinde parlak noktalar keşfetti, bu noktaların bizim evrenimiz ile eşleşen paralel evrenler olabileceğini iddia etti. New Scientist dergisinde yayınlanan habere göre, içinde yaşadığımız evren tek olmayabilir. Başka bir söyleyişle milyonlarca alternatif evrenden biri olan evrenimiz tahmin edilenden çok daha büyük bir boşluğun içinde yer alıyor olabilir.

NTV’nin haberine göre bilim dünyasının uzun bir süredir tartıştığı paralel evrenler konusunu yeniden gündeme taşıyan araştırması hakkında Astrophysical Journal’da bir yazı kaleme alan Chary’e göre, paralel evrenlerde sadece tarih çizgisi değil fizik kuralları bile farklı olabilir. Bildiğimiz her şeyi unutturacak farklı bir düzenin hakim olabileceği aktarıldı.

Kozmik mikrodalga arka plan ışıması yardımıyla araştırmalarını yürüten Chary, teorisinin çok yeni olduğunu kabul etmek ile birlikte söz konusu iddianın pek çok kanıta ihtiyaç duyduğunu belirtiyor. Bu iddiaların kolay bir şekilde kanıtlanamayacağını söylerken ilk elde edilen bulgular gerçek olabiliceğini gösteriyor.

PARALEL EVREN NEDİR?

Çoklu evren teorisine göre, 93 milyar ışık yılı genişliğinde olan evrenimiz çoklu evrenin çok küçük bir kısmına tekabül eder. Başka bir deyişle içinde yaşadığımız evren büyük bir alanın sadece ufak bir parçasıdır. Yani kumsalda bulunan bir kum tanesine orantılanabilir. Bu denli geniş bir alanda birçok şeye yabancıyız ve evrende neler olduğu keşfetmek bir hayli zor araştırmacılar ne kadar uzayı keşfetmek için çalışmalar yapıyor olsa da güneş sisteminin dışında tahminlerin ötesinde yaşam alanları, gezegenler veya paralel bir evren bulunuyor olabilir. Birçok bilim adamının tartıştığı ve teori olarak gerçek kabul edilen kara delik ile zamanda yolculuk aslında paralel evrene açılan bir kapı olabilir.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here