Ana SayfaTeknoloji HaberleriPayPal Türkiye'deki Faaliyetlerini Bitiriyor!

PayPal Türkiye’deki Faaliyetlerini Bitiriyor!

-

PayPal yaptığı resmi açıklama ile Türkiye’deki tüm faaliyetlerini artık durduracağını açıkladı.

Ülkemizde de çoğu kullanıcının kullandığı online bankacılık ve para aktarma hizmeti veren PayPal, Türkiye’deki artık tüm faaliyetlerini durdurdu. Sebep olarak BDDK lisans başvurusunu kabul edilmemesi olarak belirtilen 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki tüm kullanıcılar artık para gönderip ve para alma hizmetini kullanamıyacaklar.
6 Haziran’a kadar PayPal kullanıcıları PayPal’daki tüm paranızı banka hesabınıza aktarmanız gerekecek. Hatta zorundasınız diyebiliriz.

paypal_credit_card

PayPal’dan konu ile ilgili açıklamada;  “PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz. 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır.  Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler. Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız. Müşterilerimiz bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler.
PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için  teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal’a vermiş olduğunuz destek Türkiye’deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur. Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.” 
ifadelerine yer verilmiş.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

1 YORUM

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here