Pipo X9 Geliyor!

-

Pipo firması ülkemizde pek tanınmış bir marka olmasada yaptığı icat ile bir ilke imza atarak tüm dünyada tanınan bir marka haline gelecek. Çünkü yaptığı X9 adında ki cihaz hem Android, hemde Windows 10 işletim sistemini aynı anda kullanabiliyor.

Pipo adında bir marka var desek okuyuclarımızdan pekde biliyorduk adında bir yanıt gelmeyecektir. Ancak Pipo adında bir firma var ve bundan sonra daha sık tanıyıp daha çok duyacağınızdan eminiz. Bu yapacağı Pipo X9 ile birlikte tüm haber siteleri ve teknoloji sitelerinde en çok konuşulan marka haline gelecek çünkü şu ana kadar hiç böyle bir cihaz üretilmemişti. Yaptığı cihaz zaten başlı başına ilk baktığımız bu nedir? amacı nedir? sorularını sormamıza sebep oluyor birde iki farklı işletim sistemini aynı anda kullandığını duyunca iyice şaşırdık.

Pipo X9’u sizler için ufaktan tanıtalım bu ürüne Takoz ismi veriliyor diyebiliriz çünkü şekilde bakımından Takoz’un aynısı ve bu cihazı hem tablet hemde masaüstü bilgisayar olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tabi malesef kötü bir yanı var oda şu ki bu cihazda batarya bulunmuyor yani cihaz iş yerlerinde veya evlerde kullanılsın diye tasarlanıp yapılmış desek yalan olmaz. Ancak iki farklı işletim sistemini aynı anda kullandığı için değişik bir tasarım ve bir ilke imza atmış bir teknoloji diyebiliriz.

pipo x9 1

Pipo X9 Windows 10 ve Android 4.4 çift işletim sistemine, 8.9 inch 1920 x 1200 LCD ekrana, İntel Z3736F Quad Core 1.33GHz işlemciye, 2GB DDR3L RAM’e, 32 GB, 64’e kadar arttırılabilir hafıza alanına ve Intel HD grafiklere sahip olacak.

Pipo cihazı şuan için ön siparişleri açılmış durumda yani şimdiden ürünü alabilirsiniz. İlk çıktığı zamanda Pipo cihazı 135 Dolar’dan satılacak tabi ki ülkemize gelene kadar yeni bir vergi olur mu başka ek ücretler çıkar mı bilemeyiz ancak dolar 3 TL’ye geldi ve net 135 Dolar’dan hesapladığımızda cihaz 405 TL’ye denk gelmektedir yani ortalama olarak ülkemizde 400-500 TL arasına satılacaktır. İlerleyen dönemlerde cihaz hakkında daha detaylı bilgiler gelecektir.

-- Reklam --

Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.