Ana SayfaTeknoloji HaberleriPlayStation 5 de hayal ötesi beklentiler mi var?

PlayStation 5 de hayal ötesi beklentiler mi var?

-

layStation 4;  Sony tarafından 2 yıl önce satışa sunulan oyun konsolu  halihazırda 30 milyon satış rakamını aşmayı başardı.Henüz ortaya çıkmayan PlayStation 5‘te neler olur bilinmez ama beklentiler gelmeye başladı.

Teknoloji kurtları, PlayStation 4 piyasaya sürüldüğünden itibaren daha raflarda güncelliğini muhafaza ederken Sony’nin bir sonraki hamlesinin neler olabileceği yönünde fikirler havalarda uçuşmaya başladı bile…

playstation-5

Criteron‘un eski geliştiricilerinden olan ve Burnout serisinin sorumluluğunu üstlenen Paul Ross, PlayStation 5’in kullanıcıları etkileyecek çok daha gerçekçi fizik motorlarıyla geliştirlmesini ve bu sayede daha dinamik ve etkileşimli oyun dünyalarına kapıların açılmasını bekliyor.

sony-playstation-vr

İşin uzmanı bu şekilde konuşurken PlayStation 5‘te beklentileri karşılayabilecek mi? Digital oyun akışı ve gelişmiş VR, oyun dünyasında çığır açabilecek mi? Eğer ki sony bu seslere kulak verir ve eğilimini bu şekilde tamamlar ise aşağıdaki özellikler hayalden gerçeğe geçmiş olurdu;

4K oyunlar: Oyun konsolları oyunları 4K çözünürlükleri çalıştırabiliyor. PS4 ve Xbox One ise en yüksek çözünürlük olarak Full HD’yi desteklemekte. Bu nedenle PlayStation 5 için bir sonraki adım, mutlaka 4K oyunlar olmalı.

Ultra HD Blu-ray sürücüsü: İstatistiklere bakılır ise oyun severler halen kutulu oyun satın almakta. Bu yüzden PlayStation 5’in optik bir sürücüyle gelecektir. İşin içine 4K girecekse konsolun 4K videonun önünü açan bir Ultra-HD Blu-ray sürücüsüyle gelmesi olası dahilinde.

Hepsi bir arada konsol: Yeni eklentiler ile 3 in 1 olasılığı PlayStation 5 için tasarlanabilir. Böylece oyun oynamak, TV izlemek ve DLNA akışı yapmaya izin veren aktarımla komple bir medya cihazı ortaya çıkabilir.

İnternetten oyun akışı: Oyun konsolları hızları artırılan internet vasıtaları ile uzaktan satın alınan sunucular üzerindeki oyunları kendi cihazımız dahilinde değil, uzaktaki güçlü bilgisayarlar üzerinde çalıştırıp, video akışı üzerinden oynama ihtimalimiz olabilir üstelik birden fazla oyuncunun katılımı da oyuna farklı bir heyecan katacaktır.  PlayStation 5 bakalım bu düşünceyi gerçeğe dönüştürecek mi?

Sanal gerçeklik (VR) desteği: Gelişen teknolojik çağda bugün için yeni gelişim büyük oyun trendi olan sanal gerçeklik. Sony’nin VR gözlükleri PlayStation VR, muhtemelen PS5 ile de uyumlu olacaktır. Gelişen donanımve teknolojik destek, bizi PS4’tekinden daha gerçekçi sanal dünyalara sokacaktır.

Geriye uyumluluk: PlayStation 5 her ne kadar yeni oyunlara uyumlu olarak tasarlanacak ise de halen raflarda olan ve nostalji sayılabilecek sevilen eski oyunları oynamak harika olabilirdi. Bu özellik ile PlayStation 5 her dönemin konsolu ünvanını alabilirdi ve satış trendine katkısı olurdu.

Şunu da belirtelim ki PlayStation 5 2019 yılında bekleniyor.

-- Reklam --
Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here