Ana SayfaTeknoloji HaberleriPlaystation 5'de Hayran Kontrolü Olacak !

Playstation 5’de Hayran Kontrolü Olacak !

Playstation 5, muhteşem bir soğutma teknolojisiyle geliyor. Cihazdaki sistem, kullanıcısına bağlı olacak...

-

Yakın zamanda yapılan bir röportajda Sony‘nin PS5 soğutma sisteminden sorumlu mekanik tasarım şefi, konsol hakkında ilginç bir bilgi ortaya çıkardı.

AMD’nin yerleşik APU’sundan toplanan verileri kullanarak oyun başına fan kontrolü sunacağı ve zamanla konsolun soğutma performansını artıracağı ortaya çıktı.

Oyunlar oynamaya başladıkça, APU veri toplamaya başlayacak, böylece “tek boyutlu hepsine uyan” bir fan eğrisi kullanılmayacak. Verilerin toplanmasına yardımcı olmak için panonun etrafına yerleştirilmiş birden fazla sıcaklık sensörü bulunuyor.

PS5’te, APU’nun içine monte edilmiş sıcaklık sensörleri ana kart üzerindeki üç konuma monte edilmiş ve fan, APU iç sıcaklığını ve üç sıcaklık sensörünün en yüksek sıcaklığını parametre olarak kullanıyor. Tamamen hızı kontrol etmek için tasarlanmış.

Dahası, Sony mühendisleri, soğutma sisteminin gerçek zamanlı olarak nasıl performans gösterdiğini görmek ve aynı zamanda hava akışını izlemek için test aşamasında şeffaf bir kasa tasarladı. Sahiden de muhteşemdi!

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Kaynak4Gamer

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here