Pokemon GO ABD’de Yasaklandı!

Amerika Birleşik Devletleri hükümeti tarafında yapılan toplantı sonrasında Pokemon GO oyununa bir yasak getirildi. ABD’de bazı belirli bölgelerde Pokemon GO bakanlığana bağlı arazi be bölgelerde Pokemon GO oynamak yasaklandı.

Getirilen yasak sonrası belirtilen bölgelerde oyuncuların Pokemon GO oynamasına artık izin verilmiyor. Ayrıca bu yasağa uymayan kullanıcılara yüksek cezalar verileceği söylendi. Yasak tek dışarı kullanıcılarını ilgilendiriyor. Ayrıca bakanlığa ait yasak getirilen bölgelerde çalışan personeller içinde geçerli. Oyunun popüler olması personellerinde oynamasını sağlarken, 19 Temmuz günü yapılan mesaj ile tüm personeller için uyarı yapıldığını ve tüm bilgilendirmelerin de yapıldığını söylendi.

Pokemon GO için yasaklar artıyor.

Geçtiğimiz günlerde bir kaç ülkede daha yasak ilan edilen oyun için daha önce İslam alimlerinin oyunun İslam’a karşı olduğu oyun içi evrim geçirme ve değiştirme söz konusu olduğundan islama karşı olduğunu belirterek yasaklanmasını istemişti. Daha sonra bu konuşmalar artarak tamamen yasaklanması dile getirildi. Pokemon GO ciddi anlamda her dakika bir yasaklanma ile gündeme geliyor.

Pokemon GO oyun içi bir kaç değişiklik yapmaz ise çoğu ülkede yasak bir hale getirilecek ve daha sonra tamamen oynanmayacak. Özellikle Pokemon GO pokestop ve pokemonların harita üzerinde rast gele yerleştirilmesinden dolayı özel mülklere izinsiz girişi mecburi bırakıyor. Bir çok tehlike saçtığı gerekçesi ile gündemde hep olaylar ile konuşulurken. Bugün ABD’de kısmi bir yasak getirildi.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0