Pokemon GO’ya kendini fazla kaptıran sporcuya 4900 Dolar Fatura Geldi

Brezilya’nın Rio de Janeiro kendinde düzenlenmesi beklenilen Rio Olimpiyatları’na hazırlanan Japon sporcu, Pokemon GO oyununa kendisini fazla kaptırarak 4900 dolarlık bir fatura ile karşılaştı.

Artistik jimnastik son olimpiyat yarışmalarında şampiyon olmaya hak kazanan Japon sporcu Kohei Uchimura, Brezilyada yapılması beklenilen 2016 Olimpiyatlarına hazırlanırken bir anda kapısında 4900 Dolar telefon faturası ile karşılaştı. Bu faturanın sebebi ise Pokemon GO oynayan sporcu kendisini oyuna fazla kaptırınca faturanın gelmesi de açıkçası  gayet normal olarak görülüyor.

kendini-pokemon-go-ya-fazla-kaptiran-sporcuya-4900-dolar-telefon-faturasi-1470322084

Olimpiyat yarışmaları birincisi olan Kohei Uchimura, ayrıca  2009, 2010, 2011, 2013, 2014 ve 2015 yıllarında yapılan Dünya Şampiyonaları’nda altın madalya almış biri. 27 yaşında olan Japon sporcu, Abone servisine borcunu 30 dolar olarak günlük ödeme olarak anlaşmış. Ancak kendisinin yaptığı açıklamada oyunu bırakmış olmasına rağmen oynamamak için kendisini zor tuttuğunu belirtti.

Bizde bu oyuncudan bir ders alarak Pokemon GO oyununu ne kadar çok severseniz sevin ancak yaşanan olayları görüyorsunuz bir çok kaza ve ölüme sebep olan oyunu oynamayın desek yinede oynayacaksınız. Bu yüzden daha dikkatli ve bilinçli bir şekilde oynamayı tercih etmenizde fayda olduğunu düşünüyoruz. Size oyun içi satın alım yapacaksanız eğer cebinizi düşünerek yapınız. Japon sporcu gibi kendinizden geçip oyun içi satımı arttırırsanız eğer ay sonu büyük faturalar ile karşılaşabilirsiniz.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0