Ana SayfaTeknoloji HaberleriPopüler Uygulamaların Güvenliği Artıyor!

Popüler Uygulamaların Güvenliği Artıyor!

-

Apple ve FBI arasında yaşanan güvenlik problemlerini yüzünden diğer internet devleri de savunma pozisyonu alıyor. Twitter, Snapchat ve Facebook gibi uygulamarın güvenliği arttırılıyor.

Apple ve FBI arasındaki güvenlik krizi, diğer teknoloji devlerini ve devlet yetkililerini de olaya dahil ediyor. Yargının Apple’ı haklı görmesinin ardından FBI’ın WhatsApp’ın şifrelenmiş mesajlarına erişemiyor olması yeni bir güvenlik ve gizlilik krizini de ortaya çıkardı bile.

Apple’ın FBI’a karşı uyguladığı sert ve kesin tutumun ardından diğer firmaların vereceği tepkiler de merakla bekleniyor.

Popüler Uygulamarın Güvenliği Artıyor! .

Uygulamalarda Güvenlik Artıyor!

Snapchat yetkilileri yaptıkları açıklamada mesajlaşma servislerini daha da güvenli hale getirmek amacıyla çalışmalar yürüttüklerini ve kısa bir süre sonra bu sistemin aktif olacağını belirttiler.

Bunun yanında Facebook da Messenger ve WhatsApp üzerinde hali hazırda bulunan güvenlik önlemlerini daha da arttırarak yeni şifreleme teknolojileri üzerinde çalışıyor.

İnternet devlerinin kullanıcıların gizliliğini korumak için aldıkları önlemlere karşı FBI’ın nasıl bir tepki vereceği de başka bir merak konusu olarak gündemdeki yerini koruyor.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here