PortalSepeti nasıl kaldırılır?

Güvenli bir internet sitesinden bir program dahi indirsek içerisinden çıkan Portalsepeti adlı bir hijack virüsü bilgisayarınızın yönetici iznini alarak kayıt defteri üzerinde tüm internet brovserlerinin açılış sayfasını kendi adına çeviriyor.

Kullanıcılar portalsepeti virüsü bilgisayarına buluştuktan sonra virüs taramaları yapsalar dahi portalsepeti kayıt defterine kayıt olduğu için maalesef silinmiyor, internet ayarlarından kilitleme yaparak ana sayfanın değiştirilmesini önleyen hijack virüsleri bilgisayarlardan maalesef sistem geri yükleme işlemi veya format işlemini adeta kullanıcılara zorunlu kılıyor.

Eğer bilgisayarınıza portalsepeti hijack virüsü bulaştıysa arama bölümüne girerek navegaki yazın, karşınıza çıkan tüm navegaki adına sahip dosyaları silin, bu adımdan sonra kayıt defteri düzenleyecisini açın, çalıştır bölümüne regedit yazarsanız açılacaktır, bu adımdan sonra kayıt defterinden düzenle butonuna basarak bul seçeneğine tıklayın, bu butona tıkladıktan sonra arama bölümüne navegaki yazın ve ara seçeneğine tıklayın, karşınıza çıkacak olan tüm navegaki adına sahip kayıtları silin.

Bu adımdan sonra ise yine bul seçeneğine tıklayıp portalsepeti yazın ve karşınıza portalsepeti adına sahip çıkan tüm kayıtları silin.

Bu adımdan sonra internet brovser ikonuna sağ tıklayıp özellikler deyin hedef bölümünün sonunda portalsepeti yazmadığından emin olun ve tarayıcı ayarlarınızdan google.com olarak anasayfanızı değiştirin.

Bu ayarları yapmanız durumunda bilgisayarınızdan portalsepeti bir defalığa mahsus kaldırılacaktır, bu adımı bilgisayarınız kapandıktan sonra iptal olacaktır, ancak geçici çözüm sağlayabilir.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0