Ana SayfaTeknoloji HaberleriProject Ara: Kendi Cebini Kendin Yarat!

Project Ara: Kendi Cebini Kendin Yarat!

-

iPhone Piliniz Bittiğinde Düşük Güç Moduna Otomatik Geçme

Günün ilerleyen saatlerinde iPhone'unuzun pilinin düzenli olarak bittiğini fark ederseniz, Düşük Güç Modu kullanışlı bir...

Bir süre önce gördüğüm ancak, duyurmak için beklediğim Project Ara ile kendi cebinizi kendiniz yapacaksın.

Project Ara, insanlara kendi cebini parçalarını birleştirerek yapmasına imkan sağlıyor! Bu projeyle puzzle gibi telefonunuzla uğraşabileceksiniz. Böyle bir telefonun tasarımı kolay olmadığı için Google’dan Motorolaya bunun için bir ekip geçiyor ve modüler telefonun tasarımını enine boyuna araştırıyor, yapıyorlar.

İşin en güzel yanı ise telefonunuz hiç eskimeyecek. Eskise bile, siz parçalarla yeniden yapacaksınız! Parçaların ne kadar pahalı olacağı ise, merak konusu. Google için parça geliştirmek isteyen şirketler için 80 sayfalık bir belge çıkartıldı.

Parça çıkartılması için bu belgenin iyice incelenmesi gerekiyor. Size sadece bir telefon veriliyor, içerisinde kamerası bile olmayan! Ve bu telefonun tasarımını baştan aşağıya siz yapıyorsunuz! Bunun için tabii ki bilginiz olması da gerekiyor.

-- Reklam --

Siri’nin İsim Telaffuzunu Düzeltme

Apple'ın dijital asistanı Siri, isimleri doğru bir şekilde telaffuz etmede oldukça iyidir, ancak bazen insan bunu karıştırabilir. Neyse ki,...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz