Project Ara’da Yeni Gelişme

Google’ın modüler akıllı telefonu Project Ara, daha önce Nvidia ve Marvell ile anlaşma sağlamıştı. İki firmanın da işlemcilerini yeni telefonlarında kullanarak kaliteyi git gide arttırmayı hedeflemişlerdi. Google telefon devi olmak için verdiği uğraşta hız kesmiyor. Son olarak da Tegra K1 ile anlaşma sağlayarak yeni bir atılıma daha imza atmıştı.

Tegra K1 Anlaşması

Google arama motoru hizmetiyle çoktan bir dünya devi olduğunu duyurmuştu. Bunun dışındaki teknolojik alanlara da açılmayı hedefleyen bu firma; akıllı telefonları ile de görücüye çıkarak; farklı kategorilerde de adını duyurmayı ve giderek devleşmeyi istiyor.

Google; Project Ara ile akıllı telefonu ile hızla gelişmeler kaydederek; bu piyasaya canlı bir giriş yapmayı ve hızla yükselmeyi hedefliyor. İlk olarak senenin başında Rockchip ile anlaştığını belirtmişti. Rockchip firması; Project Ara’nın işlemcilerini üreten firma oldu.

Bu gelişmelerle yetinmeyen Google firması daha sonra Nvidia ve Marvell ile yeni ortaklıklar kurdu. Nvdia’nın meşhur Tegra K1’ini kullanmayı amaçladığını söyledi. Tegra K1, daha önce Nexus 9 tabletlerinde tercih edilmişti.

Project Ara çalışması ilk olarak Motorola tarafından ortaya çıkarılımş bir projeydi. 2012 yılında Google’ın Motorola’yı satın almasından sonra Project Ara projesi kendine yeni bir firma bulmuştu. Bu projeye mensup telefonlarda parçaların değiştirilebildiği gözlemleniyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0