Ana SayfaTeknoloji HaberleriQualcomm Snapdragon 735 Geliyor - Özellikleri Neler Olacak?

Qualcomm Snapdragon 735 Geliyor – Özellikleri Neler Olacak?

Orta-üst Segment'te 5G Hazırlığı

-

Snapdragon 730‘un tanıtımı üzerinden henüz bir hafta geçmişken, Snapdragon 735 hakkındaki detaylar ortaya çıktı. Orta – üst segmente hitap eden Qualcomm‘un işlemcisi, Snapdragon 855 ile benzer bir şekilde 7nm üretilecek.

İşlemci çekirdeklerine baktığımızda 1 + 1 + 6 şeklinde konfigüre edileceğini görmekteyiz. Bu bakımdan işlemci çekirdeklerinden birisi 2.9 GHz, diğeri 2.4 Ghz çalışırken geriye kalan altı işlemci çekirdeği ise 1.8 GHz hızında çalışacak.

Yüksek hızda çalışan iki çekirdeğin Cortex A76 tabanlı diğer altı tanesinin ise Cortex A55 tabanlı olmasını bekliyoruz.

Qualcomm Snapdragon 735
Qualcomm Snapdragon 735

Grafik tarafına geldiğimizde ise, SD 735’in gereken gücü Adreno 620 GPU’dan alacağını görüyoruz. İçerisinde 1 GHz hızında çalışan NPU220 yapay zeka birimi yer alacak. Bunlara ek olarak, Snapdragon 735’in 5G bir modeme sahip olacağı belirtiliyor. Bu sayede 5G destekli amiral gemilerinin hemen ardından, 5G destekli orta seviye akıllı telefonları göreceğiz. Ki böylece 5G sadece üst segment telefonlara has bir özellik olmaktan çıkacak.

Qualcomm’un yeni işlemcisini ne zaman tanıtacağı ve akıllı telefonlarda bu işlemciyi ne zaman göreceğimiz ise henüz belli değil.

-- Reklam --
Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

KaynakGsm Arena

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here