Ana SayfaTeknoloji HaberleriQualcomm "Tekelcilik" yapmaktan dolayı ciddi cezaya çarptırılabilir

Qualcomm “Tekelcilik” yapmaktan dolayı ciddi cezaya çarptırılabilir

-

510 beygir gücündeki Polestar 3 SUV, 12 Ekim’de piyasaya çıkacak

Polestar hayranıysanız - takviminizi 12 Ekim, 17:00 GMT - Türkiye saatiyle 20:00 olarak işaretleyin. Polestar,...

NDRC 13 tarafından 13 ay önce hakkında soruşturma açılan Qualcomm suçlu bulunursa 1 Milyar Dolardan fazla cezaya çarptırılabilir.

Çin’de kamu adına faaliyet gösteren kısa adı NDRC olan Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu avukatları ile Qualcomm CEO’su Derek Aberle ve çalışanları ile yaptığı yedi turluk bir görüşmeden sonra ellerinde Qualcomm‘un tekelcilik yasalarını çiğnediğine dair ciddi deliller olduğunu açıkladılar.

San Diego merkezli Qualcomm ‘un chip fiyatları sabitleyerek kablosuz ( LTE ) iletişim konusunda Çin’de yaklaşık 16 Milyar Dolarlık yatırım yapmayı düşünen Çin’in 3 büyük telekom şirketi olan China Mobile, China Unicom, ve China Telecom ‘u zarara uğratmaya çalışmakla suçlanıyor.

Qualcomm bu konuda suçlu bulunursa 1 Milyar dolar ceza ödemesinin yanı sıra Çin’de yürüttüğü bir takım faaliyetler içinde çalışma tarzında değişikliğe gitmek zorunda kalacak gibi gözüküyor.

-- Reklam --

Samsung Galaxy Tab S8 FE, Yakında Satışa Çıkacak

Kasım 2021'de Samsung'un 2022'nin sonlarına doğru Galaxy Tab S8 FE adlı bir tablet piyasaya süreceği ortaya çıkmıştı. Bu model...

1 Yorum

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.