Ana SayfaAndroid HaberleriRansomware Android İçin Tehdit Saçıyor

Ransomware Android İçin Tehdit Saçıyor

-

Android işletim sistemine sahip akıllı telefon ve tabletleri genellikle tehdit eden virüslerden bir tanesi trojan vb virüsler olsa da bazen daha farklı virüsler cihazlarımızı tehdit edebiliyor.

Virüslerin yanı sıra açık kaynak kodlu olduğundan dolayı cihazların tüm yetkisi bir uygulamaya verilebiliyor, durum böyle olduğundan dolayı bugün gelen bilgilerde böyle bir yazılımın ortaya çıktığı ve adının Ransomware olduğu açıklandı.

Yabancı bir gazete tarafından makale halinde hazırlanan yazıya göre bir virüs değil malware olduğu açıklanan yazılım kötü niyetli bilgi çalmak için değil cihazları kilitlemeye yarıyor, kullanıcı güvenlik firması tarafından gönderilmiş olan bir mesajla karşılaşıyor ve bunun gerçek güvenlik firması tarafından gönderildiğini sanıp güvenliğin kırıldığına inanıyor.

Fidye istiyor.

Malware bu kilit ekranında cihazı kilitleyerek kullanıcıdan fidye talep ediyor, kullanıcı fidye verirse ekranın açılacağını iddia ediyor, bu tür malware gibi sorunlar ile karşılaşmamak için cihazlarınızda mutlaka bir antivirüs programı kullanmanızı öneririz.

-- Reklam --
Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here