RedHack, Belediye SMS Sistemini Patlattı!

Pek çok kamu kuruluşu ve beraberinde belediyenin web sitelerini hackleyen RedHack’in son hedefi ise Çanakkale Belediyesi oldu.

Genel anlamda Devlet kurumlarına karşı daha fazla hack saldırıları yaparak akıllara kazınan RedHack‘in yeni hedefi ise Çanakkale Belediyesi olarak görüntülendi. Çanakkale Belediyesi’nin Şehirde yaşayan insanlara toplu mesaj gönderimini yaptığı SMS sistemi, RedHack tarafından hacklenerek yönetimi ele geçirilmiş oldu.

Sistem ele geçirildikten hemen sonra RedHack‘in ilk hamlesi sistem üzerinde yer alan kullanıcılara toplu bir SMS göndermek oldu.

redhack

RedHack’in gönderdiği mesaj şu şekilde;

Sistem üzerinden RedHack’in göndermiş olduğu mesaj şu şekilde görüldü;

‘Ezilen, fedakar, cefakar halkımıza, günlerdir bir oyun oynanıyor. Bu oyunda ne darbecilerin, ne de diktatörlerin yanında olmak zorunda değilsin. Madem sonsuza kadar yasamayacaksın, o vakit bir avuç zengin asalağın çıkarları için de yasamamalısın. Bu hayat senin, bu hayat hepimizin! Kendinin farkına var, neden yasadığını sorgula. Bunu hak etmiyorsun! Biz köle değiliz! Onlar da efendi değil! Biz Halkız ve Halklar asla boyun eğmez #RedHacak (Kızıl Hackerlar)”

Olaydan hemen sonra belediye yetkilileri, gönderilen mesajın belediye ile bir alakası olmadığını Bilgi İşlem Merkezine dışarıdan müdahale edildiği bildirildi.

RedHack, Uzun zamandır pek gündemde olmamasına karşılık böyle bir atağı yaparak tekrar gündeme gelirken hayranları tarafından her zamanki gibi alkışlanırken, belediye personelleri tarafından azarlanmaya başladı. RedHack’ın bir sonraki hamlesi ne olacak merak konusu.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0