RedHack buzlandı

-

Samsung Galaxy Book 3 Serisi Satışa Çıktı!

Samsung'un bugünkü Unpacked etkinliğinde Galaxy S23 serisinden ziyade yeni laptoplarını da satışa sundu. Şirket, yeni...

Türk ünlü hacker grubu RedHack geçtiğimiz dakikalarda buzlandı, geçtiğimiz aylarda Twitter’ın Türkiye üzerinden erişime kapatılması üzerine Türkiye tarafından istenen kararlara göre hesaplara Türkiye’den erişimin sonlanması yani sansür uygulanması kararı verilmişti, Türkiye Cumhuriyeti yaptığı bu anlaşma sonucu Twitter’a erişimin açılacağına söz vermişti.

RedHack’e sansür!

Karar yavaş yavaş uygulanmaya başlamış durumda, bugün geçtiğimiz dakikalarda hesabı buzlanan Türk Hacker grubu RedHack Twitter’a erişebiliyor, ancak kullanıcılar TheRedHack hesabına girmek istediklerinde ”Bu hesap şu ülkelerde gizlenmiştir: Turkey” yazısıyla karşılaşıyorlar, kullanıcılar Twitter ayarlarından ülke ayarını farklı bir ülke yaptıklarında ise hesaba şuan için erişebiliyorlar.

Ülkemizde ünlü olan ve sürekli olarak devlet kurumlarına yaptığı saldırılar ile gündemden düşmeyen RedHack bugün an itibariyle Türkiye üzerinden görüntülenemiyor, geçtiğimiz günlerde hesabı askıya alınan grup yoğun destek aldığından dolayı hesabını tekrar açtırmıştı.

Ülkemizde böyle sansür yapılarak erişimin engellenmesine tepkili olan kullanıcılar ise Twitter üzerinden tepkilerini belirttiler, her ne olursa olsun herhangi bir açık içerik olmadığı sürece erişimin yasal olsa dahi engellenmesine karşı çıkılmasını belirten kullanıcılar bundan sonra VPN kullanacaklarını açıkladılar.

Ancak geçtiğimiz günlerde sizlere aktardığımız Türk Telekom tarafından yapılan anlaşma gereği VPN dahi izleneceği haberinden sonra ne kadar süre daha erişebilirsiniz bilemiyoruz, cepkolik.com ailesi olarak bu tür sansür uygulamalarının Türk milletine ve İnternet yöneticilerine yakışmadığının altını çiziyoruz.

-- Reklam --

Samsung Galaxy S23 Ultra Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Bekleyiş sona erdi ve muhtemelen en çok beklenen Android akıllı telefon serisi olan Galaxy S23 serisi nihayet satışa çıktı....
Selin Polat
Selin Polathttps://www.cepkolik.com
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz