Sabit Hat Devri Kapanıyor

Her geçen gün akıllı bir hale gelen hayatımıza eşlik eden teknoloji dünyası, son zamanlarda üzerinde yoğunlaşılan akıllı telefon alanı ile kullanıcılara hizmet etmekte ve aynı zamanda da hayatımızı pratik bir hale getirmektedir. Bu konuda ara vermeksizin devam edilen çalışmalara hemen her geçen gün bir yenisinin eklenmesinin yanı sıra teknoloji dünyasının önde gelen firmaları, alanında uzman yapıları ile fazla mesai yaparak çalışmaktadır. Dolayısıyla bu çalışmaların teknoloji dünyasına olan getirileri de bir hayli fazladır.

Tam 1 Milyon Kişi Düştü

Mobil hatlar

Mobil hat kullanımı artıyor


Bu konuda aynı zamanda da analistlerin yapmış oldukları analizler de artış göstermektedir. En son yapılan bir araştırmaya göre, mobil hat kullanıcı sayısı sadece 2014 yılında % 20 oranında bir artış ile beraber yaklaşık olarak 2 milyon kişi artış göstermiş, aynı zamanda da, bu oranlar rekor niteliği taşımaktadır. Bu artış ile beraber ülkemizde mobil hat kullanım sayısı Türkiye nüfusu kadar olmakla beraber hala da artmaya devam etmektedir.

Mobil telefon hatlarının artışının yanı sıra aynı zamanda sabit hatlarda düşüş meydana gelmiştir. Bu konu da sabit hatların kullanımı tam olarak 1 milyon kişilik bir düşüş görmekle beraber aynı zamanda da yapılan kayıtlar, kapanan kayıtların yanında oldukça az kalmıştır. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) kaynağından alınan haberlerin ise güvenilir bir haber olduğunu biliyoruz. Bunlar bir yana mobil hat abonelikleri de artış göstermektedir.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0