Ana SayfaTeknoloji HaberleriSamsung 2019 Yılının İlk Çeyreğini Büyük Zararla Kapattı!

Samsung 2019 Yılının İlk Çeyreğini Büyük Zararla Kapattı!

2018 yılının en çok kazanan teknoloji devi olmasına karşın, Samsung bu yıl gelir konusunda oldukça düşüş yaşıyor...

-

Samsung, 2018 yılının ilk çeyreğini 6.23 trilyon faaliyet karı elde ederek kapatmış ve en çok kazanan teknoloji devi olmuştu. Ancak bu yıl işler beklediği gitmedi. Şirketin açıkladığı son rapora göre Ocak-Mart 2019 dönemi için % 60.1 düşüş olduğunu bildirdi.

Samsung, yeni tanıtılan Galaxy S10 akıllı telefonun yüksek satışlar kaydetmesine rağmen, bellek yongaları ve ekranlara olan talebin düşmesine bağlı olarak, bu durumun gerçekleştiğini açıkladı. Hatta bu, geçen yıl da olmuştu ve beklenilen geçen yılki 60.56 trilyondan %13.4 düşüş elde ederek 52.39 trilyon gelir elde etmişti.

Samsung’un pazar işlerini gören IM sektörü de, yıllık 27.20 trilyon beklerken, %4.39 düşüş yaşadı. Buna karşılık geçen yılın aynı çeyreğinde kazanılan 3.77 trilyona göre %39.7 düşüş gösterdi. Sadece 2.27 trilyon faaliyet karı elde etti.

Samsung 2019 Yılının İlk Çeyreğini Büyük Zararla Kapattı!

Bilişim ve Mobil İletişim (IM) Bölümünde, Galaxy S10’un katı satışlarına rağmen, mobil iş dünyasında kârlılık, düşük-orta segmentte rekabetin yoğunlaşması nedeniyle yıllık kazanımı düşürdü. Ayrıca genel akıllı telefon pazarında daha çok bütçe ve orta sınıf segmente yoğunlaşıldı. Bundan dolayı da, satış hacminde bir düşüşe yol açtı.

2019 yılının ikinci çeyreği için Samsung, S10 serisinin satışlarının güçlü kalması ve yeni A serisinin olumlu piyasa tepkisi kazanması nedeniyle, akıllı telefonun toplam satış hacminin bir miktar artırmasını bekliyor. Şirketin son zamanlarda oldukça ses getirmesi beklenen A serisinin ve 5G destekli yeni cihazlarının piyasayada olması, durumu kurtarmasına yardımcı olabilir.

-- Reklam --
Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here