Samsung, Anavatanında Galaxy Note 7 ile Satış Rekoru Kırdı!

Korea Herald’ın paylaştığı bilgilere bakıldığında Galaxy Note 7, Güney Kore’de sadece iki gün içinde 100 bin adet ön sipariş sayısına ulaştı.

Samsung’un büyük beklentileri olduğu akıllı cihazı Galaxy Note 7, şirketin kendi vatanında ön sipariş rekoru kırmayı başardı. İki gün içinde sadece 200 bin vatandaşın satın almak için başvuruda bulunduğu  Galaxy Note 7 cihazı için 100 bin adet ön sipariş rakamına ulaştığı belirtildi. Bu sayıya baktığımızda bu zamana dek Note modelleri arasında iki gün içinde en fazla ön sipariş verilen cihaz olarak görüntülendi.

Galaxy Note 7‘nin nasıl bu başarıyı yakaladığını tahmin etmek hiçte zor olmasa gerek. Çok daha fazla gelişmiş bir S Pen, yepyeni gelen iris göz tarayıcı özelliği ayrıca donanım özellikleri de etkileyici olması Note 7‘yi tercih etmeye mecbur kılıyor.

Ayrıca Samsung, güney Kore’nin belli bölgelerinde 2800 adet Galaxy Note 7 kullanım alanı oluşturmuş. bunu yapma sebebi ise kullanıcıların Note 7 almadan önce kullanma fırsatı ve deneyim yaşamaları ve fikir sahibi olmalarına amaç olarak açılmış. Galaxy S7 için kurulan kullanım alanı ise 2000 civarındaydı.

Hindistan Fiyatı Ne Kadar?

Galaxy Note 7 fiyatı ise kendi vatanında yani Güney Kore’de 895 dolar etiket fiyatı ile raflarda yer alıyor.

93c2f65584ad62c57c09cf78c18f877aa273489a

Görüldüğü gibi kendi vatanında daha ucuz bir fiyat ile satılıyor. Hem kendi yurdu olması hemde Türkiye’de bildiğiniz gibi bir iki vergi yetmezken TRT bandrol vergisi de olunca mecburen kat kat artıyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0