Ana SayfaTeknoloji HaberleriSamsung, Apple ve Nokia tarafından bir kez daha yenik düştü!

Samsung, Apple ve Nokia tarafından bir kez daha yenik düştü!

-

iPhone Piliniz Bittiğinde Düşük Güç Moduna Otomatik Geçme

Günün ilerleyen saatlerinde iPhone'unuzun pilinin düzenli olarak bittiğini fark ederseniz, Düşük Güç Modu kullanışlı bir...

Geçtiğimiz günlerde Apple ve Nokia’nın, Samsung’un aralarında ki ticari sırları açık ettiği için tazminat davası açtığını bilmekteyiz. Bu davanın sonucunda ise Samsung’un bir çalışanın ticari sırları ve uzun süreli patent anlaşmalarının detaylarını rakip firmalara açıklaması sebebi ile Apple ve Nokia haklı bulunmuştu.

Tüm bunların ardından Apple ile Nokia, Samsung ve anlaşmaların açığa çıkmasında hatası olan Quinn Emanuel adlı avukatlık bürosunun da dava masraflarını karşılama talebinde bulunmuştur. Apple ve Nokia iki firmaya olan maddi zararı hesaplamaları sonucu 2 milyon rakamı belirlenmiştir.

Samsung, Apple ve Nokia tarafından bir kez daha yenik düştü!

Bu duruma Samsung’un hukuk danışmanlığını yapan Quinn Emanuel firması şu şekilde itiraz etmiştir. Bu fiyatın içerisinde iki firma yedikleri yemekleri ve taksi ücretlerini bile hesapladıklarını söyleyip, ücreti ödemeyi reddetmiştir. Bu durum da mahkemeye taşınınca, mahkeme Samsung’un bu fiyatı ödemesi kararını vermiş oldu ve Samsung bir kez daha Apple ile Nokia karşısında yenilgi yaşadı.

-- Reklam --

Siri’nin İsim Telaffuzunu Düzeltme

Apple'ın dijital asistanı Siri, isimleri doğru bir şekilde telaffuz etmede oldukça iyidir, ancak bazen insan bunu karıştırabilir. Neyse ki,...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz