Samsung ‘dan BlackBerry için dev satın alma teklifi

Samsung-BlackBerryHer ne kadar Samsung için işler kötü gidiyor yorumları yapılsa da, Kore’li teknoloji devinin ne söylenenlere nede söylentilere kulak verdiğini söyleyemeyiz.

Daha önce Çin‘li firmalarında radarına giren hatta görüşmelerin ardından BlackBerry CEO’su John Chen yaptığı açıklamada satışın mümkün gözükmediğini, güvenlik nedenleri yüzünden satışa izin verilemeyebileceğini belirtmişti. BlackBerry‘nin mali sıkıntılar içerisinde olduğu her ne kadar verilerin pozitif seyretse de, düzlüğe çıktığını söyleyemeyiz. Bu durum da BlackBerry‘nin taliplerini arttırıyor.

Kasım ayına dönersek, Samsung ile BlackBerry‘nin Android platformu bir takım güvenlik meselelerinde ortak hareket ettiğini de görüyoruz. İşte o Samsung Reuters’ın verdiği bilgiye göre BlackBerry ‘yi satın almak için 7.5 Milyar Dolar teklif etmiş.

Analistler Samsung‘un hisse başı 13.35 – 15.49 Dolar ödemeye hazır olduğunu belirtiyorlar. Satın alma sebebi ise aslında BlackBerry‘nin sahip olduğu patentler. Donanımsal ve yazılımsal birçok patent sahibi olan BlackBerry‘nin Samsung tarafından satın alınması, Amerika kıtasında Apple‘a iyi bir darbe vurmak için en uygun araçlardan birisi olacaktır.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0