Ana SayfaTeknoloji HaberleriSamsung Exynos 2200 ve Snapdragon 895 İşlemci Geliyor

Samsung Exynos 2200 ve Snapdragon 895 İşlemci Geliyor

Özellikle AMD'nin RDNA 2'si, Xbox Series X ve PlayStation 5 gibi mevcut nesil oyun konsollarında da kullanılan mimariyle aynı. Son Radeon RX 6000 serisi grafik kartı da bu teknolojiye sahip. Başka bir deyişle Samsung, amiral gemisi akıllı telefonlarında yeni Exynos 2200 ile grafik performansı açısından rekabet avantajına sahip olabilir.

-

Qualcomm Snapdragon 895‘in bu yılın ikinci yarısında piyasaya çıkması bekleniyor. Benzer şekilde, Samsung yeni nesil çipi Exynos 2200‘ü piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Samsung’un yeni işlemcisinin kod adı sızdırıldı.

Exynos 2200 grafikte Apple A14 işlemciden daha iyi performans gösterdiği bildirilen bir AMD Radeon GPU ile gelecek olan bir yonga seti. Bir Çin mikroblog sitesi olan Weibo gönderisine göre, Exynos 2200’ün kod adı “Pamir”. Bu çipin 4 nm‘lik bir süreç üzerine inşa edilmesi bekleniyor ve Team Red’in “Voyager” kod adlı RDNA 2 mimarisi grafikleriyle gelecek.

Özellikle AMD’nin RDNA 2’si, Xbox Series X ve PlayStation 5 gibi mevcut nesil oyun konsollarında da kullanılan mimariyle aynı. Son Radeon RX 6000 serisi grafik kartı da bu teknolojiye sahip. Başka bir deyişle Samsung, amiral gemisi akıllı telefonlarında yeni Exynos 2200 ile grafik performansı açısından rekabet avantajına sahip olabilir.

Bu çipin Galaxy S22 serisi ile piyasaya sürülmesini bekleyebiliriz. Marka, seriyi iki farklı şekilde piyasaya sürdüğü için, en yeni amiral gemisi akıllı telefon modellerinin de Qualcomm Snapdragon 895 işlemcilerle gelmesini bekliyoruz.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here