Ana SayfaTeknoloji HaberleriSamsung Fark Yaratıyor, Akıllı Bisiklet

Samsung Fark Yaratıyor, Akıllı Bisiklet

-

Netflix’te Dolby Atmos Nasıl Edinilir?

Ev sineması ürünleri (TV'ler, ses çubukları veya tam surround ses sistemleri) için araştırma veya alışveriş...

Samsung, teknoloji sektöründe öncü firmalardan biri olarak kabul gördü. Firma sadece, tek bir teknoloji üzerinde değil, bir çok farklı alan ve yeni projelerle bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Teknoloji piyasasının öncü firması Samsung’un son bombası ise, akıllı bisiklet.  Samsung üzerinde çalıştığı bu bisikletle, bize daha güvenli ve daha sağlıklı bir kullanım sunmayı amaçlıyor.

Tasarım Giovanni Pelizzoli’den

Güney Kore merkezli şirket, ”teknolojik ruh”  sloganıyla yola çıktı ve akıllı telefon ile uyumlu çalışan bisikletin üzerinde çalışmalarını son hızıyla sürdürüyor. Bisikletin tasarımı ise, dünya üzerinde çerçeve kurucusu olarak ün yapmış Giovanni Pelizzoli’ye ait. Bu tasarımda titreşimler azaltılmış ve daha düzgün çalışması için, bisiklette kavisli şekiller kullanılmış. Fakat bisikleti özel kılan ise Samsung’un kullandığı teknoloji.

Samsung, akıllı bisiklette, lazer ışınları, arka görüş kamerası, entegre GPS ve bunları kontrol etmeye yarayan Arduino anakart bulunuyor. Bu donanımlar  güvenlik için, bisikletin etrafını belirli mesafelerle şerit oluşturarak insanları uyarmamız  için bize yardım ediyor. Arka görüş kamerası, arkamızda olup bitene hakim olmamızı sağlıyor. GPS özelliği ile de bilmediğimiz yerlerde kaybolmamızı engelliyor.

Akıllı bisikletin özellikleri bunlarla sınırlı değil, bilgi bize ulaştıkça sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.

 

 

-- Reklam --

Acer Yeni Dizüstü Bilgisayarını Tanıttı!

Acer yepyeni bir dizüstü bilgisayarla sahalara geri döndü. Acer Swift 3 OLED, 14 inç, 2.8K ekrana sahip ve 12....

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.