Samsung Fark Yaratıyor, Akıllı Bisiklet

Samsung, teknoloji sektöründe öncü firmalardan biri olarak kabul gördü. Firma sadece, tek bir teknoloji üzerinde değil, bir çok farklı alan ve yeni projelerle bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Teknoloji piyasasının öncü firması Samsung’un son bombası ise, akıllı bisiklet.  Samsung üzerinde çalıştığı bu bisikletle, bize daha güvenli ve daha sağlıklı bir kullanım sunmayı amaçlıyor.

Tasarım Giovanni Pelizzoli’den

Güney Kore merkezli şirket, ”teknolojik ruh”  sloganıyla yola çıktı ve akıllı telefon ile uyumlu çalışan bisikletin üzerinde çalışmalarını son hızıyla sürdürüyor. Bisikletin tasarımı ise, dünya üzerinde çerçeve kurucusu olarak ün yapmış Giovanni Pelizzoli’ye ait. Bu tasarımda titreşimler azaltılmış ve daha düzgün çalışması için, bisiklette kavisli şekiller kullanılmış. Fakat bisikleti özel kılan ise Samsung’un kullandığı teknoloji.

Samsung, akıllı bisiklette, lazer ışınları, arka görüş kamerası, entegre GPS ve bunları kontrol etmeye yarayan Arduino anakart bulunuyor. Bu donanımlar  güvenlik için, bisikletin etrafını belirli mesafelerle şerit oluşturarak insanları uyarmamız  için bize yardım ediyor. Arka görüş kamerası, arkamızda olup bitene hakim olmamızı sağlıyor. GPS özelliği ile de bilmediğimiz yerlerde kaybolmamızı engelliyor.

Akıllı bisikletin özellikleri bunlarla sınırlı değil, bilgi bize ulaştıkça sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.

 

 

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0