Ana SayfaTeknoloji HaberleriSamsung Galaxy Note 5 ve S6 Edge Plus geliyor

Samsung Galaxy Note 5 ve S6 Edge Plus geliyor

-

Akıllı telefon pazarı adeta kaynayan bir kazan. Markalar kendilerini güncel tutmak kullanıcıları cezbedebilmek adına sürekli modellerini yeniliyorlar. Akıllı telefon pazarının önde geleln isimlerinden olan Samsung’un yakın zamanda çıkaracağı düşünüldüğü modeller kesinlik kazandı. Samsung Glaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge Plus modelleri ile ilgili yaşanan son gelişmeler, haberlerini yaptığımız sızıntıları haklı çıkarır nitelikte.Anlaşılan o ki  Glaxy Note 5 ve S6 Edge Plus çok yakında bizlerle buluşacak.

Samsung kanadından merakla beklenen yeni amiral gemi modeli olan Galaxy Note 5 modelinin yanı sıra, iddialara konu olan Galaxy S6 Edge Plus modelleri ile ilgili bugüne dek en önemli bir gelişme kaydedildi. Şimdiye kadar gelen sızıntılar ve iddialar doğrultusunda Samsung’un, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modelinin çıkış tarihinden sonraya kalmamak adına, Galaxy Note 5 modelini öne çekeceği bilgileri geliyordu. Son gelen FCC ile ilgili bir onaylama haberiyle de bu sızıntılar iyice güçlenmiş oldu.

Bilindiği gibi kablosuz iletişim yeteneğine sahip olan tüm elektronik cihazlar, çeşitli federal kurumlar tarafından onay süreçlerine tabii olmak zorunda. En çok karşılaştığımız bu onay kuruluşlarından olan FCC, yani Federal İletişim Komisyonu Samsung’un Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge Plus modelleri üzerinde ki testlerini tamamlamış ve son model cihazlara onay vermiş durumda.

Samsung’un, Amerika’nın önde gelen Verizon ve AT&T operatörleri ile birlikte Amerika’da satışa çıkarmayı planlayıp oluşturduğu cihazlar, bu bağlamda FCC tarafından onaylandı. FCC veri tabanından elde edilen bilgilerde Galaxy Note 5’in AT&T versiyonu SM-N920A, Verizon versiyonu ise SM-G928V olarak kodlanmış olduğu görülüyor…

FCC tarafından onay verilmiş olması, Galaxy Note 5 ve Glaxy S6 Edge Plus modellerinin satışa çıkış süresinin epeyce yaklaştığı anlamına geliyor. Zira bu onaylar bilindiği gibi satışa sunulacak ürünlerin hazır olduğu zaman talep edilen işlemler arasında yer alıyor.

Son olarak durumu izah etmek  gerekirse FCC tarafından yapılan testlerin amacı, söz konusu ürünün kablosuz iletişime olanak sağlayan sinyallerinin, herhangi bir diğer iletişim sinyalleriyle olan durumunu kontrol etmek ve olası sorunların önlemek ve bunları çözmek olduğu biliniyor.

FCC testlerinde Galaxy Note 5 ve Glaxy S6 Edge Plus modelleri, Amerika kapsamında gerek LTE yani 4G gerekse de diğer frekans testlerinden geçer puan almış ve onaylanmış oldu. Yani cihazların piyasaya sürülmesinde artık hiçbir engel yok.

Öyle görünüyor ki Samsung, bu sene iPhone 6s’e piyasayı boş bırakmak istememekte kararlı bir tutum sergileyecek. Bakalım Samsung ilerleyen günlerde ne gibi etkinlik düzenleyip bu cihazları bizlere sunacak.

 

-- Reklam --
Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here