Samsung Galaxy S4 bu sefer çocuk yakıyordu

Samsung cihazlar patlamaya devam ediyor, son dönemlerde artan Samsung akıllı telefon patlamalarına bugün bir yenisi daha eklendi, sürekli olarak hakkında haberler gelen ve patlama haberlerinde Apple’ı bu yaz geçen Samsung bugün bir çocuğu yakıyordu.

13 yaşındaki kız yanacaktı.

13 yaşında Samsung Galaxy S4 sahibi bir kız çocuğu olan Ariel Tolfree Texsas eyaletinde yaşıyordu, dün gece Samsung Galaxy S4 kod adına sahip cihazını yastığının altına koyarak uykuya dalan Ariel Tolfree bir yanık kokusu hissederek yatağından kalktı.

Küçük kız herhangi bir yangın vs göremeyince tekrar uykuya daldığını ve bundan sonra tekrar duman kokusuna uyandığını açıkladı, uyanır uyanmaz yastığının ve telefonun alev alıp yandığını gören küçük kız neredeyse bir akıllı telefon için yanıyordu.

Ariel Tolfree ailesi tarafından yapılan açıklamada Samsung Galaxy S4 kod adına sahip cihazın yedek bataryadan dolayı patladığı iddia edildi, kızları Ariel Tolfree tarafından yedek batarya kullanıldığını belirten aile bataryanın orjinal olup olmadığı konusunda açıklama yapmadı.

Hemen ertesi gün Samsung tarafından yapılan yeni bir açıklamada ise akıllı telefonlarının hiçbir zaman yastık altına konmaması gerektiği akıllı telefonların uzun süreler boyunca yastık altında kaldığında hava alamadığını ve bu yüzden dolayı alev alabileceğini belirten Samsung olayı inceleyeceğini açıkladı.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0