Ana SayfaİncelemeSamsung Galaxy S6 Active kamera performansı nasıl

Samsung Galaxy S6 Active kamera performansı nasıl

-

Samsung’un amiral gemisi olan S6 sadece bir modelle sınırlı kalmıyor. Samsung her alandan müşteri düşünüyor. Samsung S6 Active modelinde S4 Active’de olduğu gibi doğa sporu yapan müşterilerini odak noktasına alıyor. Cihazında bu bağlamda pek çok zorluğa dayanıklığı olduğunu rahatça dile getirebiliriz. S6 Active’in pek çok özelliğini sizlere aktarmıştık. Şimdi ise Samsung Galaxy S6 Active’in kamera parformansını detaylı inceleyelim.

samsung-galaxy-s6-active-kamera-performansi-nasil

Şimdi de sıra kamerasına geldi. Galaxy S6 Active’in kamerası, Galaxy S6’nın kamerasıyla aynı olduğunu görüyoruz. Akıllı cihazın 16 megapiksel çözünürlüğünde, 1/2.6” boyutunda Sony IMX240 sensörü ve f/1.9 açıklığında objektifi mevcut. Bunun yanında optik görüntü sabitleme, BSI sensörü, LED flaşı ve kızılötesi beyaz ayarı gibi özellikleri de mevcut. Yani kullanıcılar nerede olurlarsa olsunlar mükemmel fotoğraflar çekmekten uzaklaşmayacak.

samsung-galaxy-s6-active-kamera-performansi-nasil

Telefonun kamera uygulaması çok hızlı açılıyor, neredeyse tıklamanızdan itibaren hemen bir saniye içinde. Bunun sebebi ise, kamera uygulamasının sistem hafızasından hiç temizlenmiyor olması. Yani bir anlamda S6 Active’de, kamera uygulaması hep çalışıyor. Samsung bu özelliğin batarya performansına etki etmeyeceğini ve uygulama optimizasyonunun çok iyi yapıldığını söylüyor.  Yeni TouchWiz kamera arayüzüne sahip olan uygulamada otomatik, seçici odaklama, panorama, ağır çekim, hızlı çekim, sanal çekim ve pro çekim modları bulunuyor. ISO, beyaz ayarı gibi bazı parametreleri elle kontrol imkanını sunduğunu dile getirebiliriz S6 Active’in.

Samsung Galaxy S6 Active Görüntü Kalitesi Göz Kamaştırıyor!

Samsung Galaxy S6 Active’le çektiğimiz fotoğrafların imaj kalitesinden biraz bahsetmek gerekirse, ilk olarak, yeterli ışıklandırma koşullarının sağlandığı durumlarda fotoğrafların detay seviyesinin oldukça yüksek ve renklerin canlı, gerçeğe yakın olduğunu muhakkat söylemeliyiz. Makro çekimlerde de S6 Active’in kamerasının çok başarılı olduğunu söylemeden geçmeyelim. Odaklamanın iyi yapıldığı zamanlarda, çekilen nesnenin mesafesiyle ilişkili olarak, objenin net geri kalan kısmın bulanık olduğunu görüyoruz. Dynamic-range performansının bir telefona kıyasla kabul edilebilir olduğu kamerada kontrast geçişleri de gayet başarılı. HDR modu sayesinde farklı pozlanmış fotoğrafları çekip birleştirerek, daha doğrusu tek çekimde bunu dijital ve eş zamanlı bir şekilde yapmak suretiyle, her yeri eşit  ve iyi pozlanmış fotoğraflar elde edebilme imkanımızın olduğunu da söyleyelim. Bunun dışında panorama çekim özelliği gibi artık standartlaşmış modların da olduğunu biliyoruz. Düşük ışıkta tahmin edeceğiniz gibi fotoğraf kalitesi gözle görülür bir miktarda düşüyor.

samsung-galaxy-s6-active-kamera-performansi-nasil

Saniyede 2,4 fotoğraf; 2,6 HDR fotoğraf çekebilen S6 Active’in kamerası,Camspeed testinde 424 alıyor. Tek cümlede değerlendirmek gerekirse, fotoğraf kalitesi bakımından,  akıllı telefon piyasadaki en iyi ürünlerden biri olduğunu rahatça söyleyebiliriz S6 Active’in. Hızı da bir başka avantajı. Ama onu farklı kılacak en önemli özellik şu ki, bozulma korkusu olmadan yağmur yağarken ya da başka bir zorlu şart altında da fotoğraf çekmeye imkan tanıması.

Samsung Galaxy S6 Active Video Kalitesi Nasıl

UHD (3840 x 2160 piksel), QHD (2560 x 1440 piksel), 30 ve 60 FPS hızlarında 1080p, ve 120 FPS hızında 720p çözünürlüğünde videolar çekebilen Samsung Galaxy S6 Active’de. Video motoru da oldukça kullanışlı olduğunu dile getirebiliriz.. Videoları fotoğafa kıyasla herhangi bir detay kaybı olmadan çekebiliyoruz. Kısaca, görüntü yakalama gayet yumuşak, görüntü sabitleme başarılı, odaklama çabuk ve pozlama ayarlaması da oldukça iyi. Ses kaydı için hem önden hem arkadan eşit miktarda sesi alıp karıştırması, ses dengesini yakalaması açısından ince düşünülmüş bir özellik.

Genel olarak son bir kere Samsung’un zorlu şartlarda çalışan ya da bu alanlarda spor yapmayı seven kişiler için ürettiği telefonun fotoğraf ve video kalitesi oldukça iyi, imaj ve video kalitesi bağlamında Galaxy S6 Active kamera kalitesinin üst düzey olduğunu rahatça söyleyebiliriz. Bir gezi için, doğum günü partisi için, anı fotoğrafları için vs. son derece yeterli olacaktır, hatta iyi ışıklandırma şartları altında profesyonel kullanım için bile deneyenler mevcut.

-- Reklam --
Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.