Samsung Galaxy S6 ve LG G4’ün çıkışları gecikebilir !

Qualcomm‘ un amiral gemisi olarak belirtebileceğimiz Snapdragon 810 işlemcisi ile ilgili halen çözülmesi gereken ciddi sorunlar olduğu belirtiliyor. İşlemcinin sorunlarının çözümü için gerekecek olan süre de merakla beklenen Samsung Galaxy S6 ve LG G4 gibi cihazlarında piyasaya çıkış tarihlerinde bir gecikme oluşturabilir.

Bu nedenle Snapdragon 810 işlemcisi bekleyen bazı modellerin Snapdragon 805 kullanması da söz konusu fakat Amiral Gemisi olarak tabir edilen üst düzey telefonlar için bu pek mümkün gözükmüyor.

Snapdragon 810 ‘un çözülmeyi beklenen sorunların en başında “Aşırı Isınma” sorunu bulunuyor. Belirli voltaj seviyelerinde meydana gelen bu sorun hem performans kaybı için oldukça önemli bir konu olduğu gibi kullanıcılar tarafından akıllı telefon gibi görece küçük cihazlar için oldukça rahatsız edici olacaktır.

Qualcomm‘ un 64-bitlik işlemcisinin bir diğer sorunu da Adreno 430 GPU ünitesi ile ilgili. Tabi bunların yanında bir de sürücü ve ram kontrollerindeki hataların hayli can sıkıcı olduğu belirtiliyor.

Daha önce Samsung‘ un bazı sektörlerden çekilerek chipset üretimine de odaklanmak istediğini belirtmiştik. İşte Samsung sahip olduğu Exynos chiplerini kullanabilmek gibi alternatif bir plana sahipken LG ‘nin G4 gibi cihazları için sahip olduğu NUCLUN SoC chiplerini kullanmak için henüz erken olduğu belirtiliyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0