Samsung Galaxy S6’nın Ekran Boyutu

Dünya devi Samsung firmasının, merakla beklenen yeni akıllı telefonu Galaxy S6’nın diğer özellikleri kadar ekranının da büyüklüğü merak konusu idi. Teknoloji haberlerinde sürekli basına sızdırılan bilgilerin ışığı altında sizlere netleşmesi muhtemel ekran büyüklüğünü aktarıyoruz.

Samsung Galaxy S6 Ekranı

Galaxy S6 modelinin ekran büyüklüğü 5 inç olması çok yüksek tahminlere dayandırıldığını hatta Amazon internet satış sitesinden de Spigen markaya ait Galaxy S6 akıllı telefon kılıflarının da geçtiğimiz günlerde yurtdışında satışa sunulduğu belirtilerek, basına sızdırılan bilgilerin doğruluğunu adeta kanıtlamış oldu.

Samsung Galaxy S6 SM-G920A model koduyla birlikte 5 inç ekran büyüklüğüne sahip olacaktır. Hatta özellik olarak da Süper HD Amoled ekran şeklinde piyasaya sürüleceği tahmin edilmektedir. Samsung Galaxy S Serisinin diğer nesillerinde ise şu ekran büyüklüklerine yer vermişti; S2  4,2 inç –  S3 4,8 inç – S4 5 inç ve S5 ise 5,1 inç büyüklüğündeyken, S6’da tekrar 5 inç büyüklüğüne indirgenecektir.

Ayrıca Exynos 7420 işlemci, 3 gb ram ve arka kamerasının da 20 MP olacağı öngörülmektedir. İthalat fiyatı ise 405 dolar civarında seyretmesi muhtemeldir.

galaxy s6

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0