Samsung Galaxy Tab S4 Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Samsung’un yeni tablet modellerini tanıtacağı uzun süredir iddialarda karşımıza çıkıyor. Yeni tablet modellerinin içerisinde yer alacak özelliklerin neler olacağına varana kadar da birçok kez detayların ortaya çıktığını gördük. Son olarak Samsung Galaxy Tab S4 modellerinin videosunun sızdırıldığını bile görmüştük. İşte bu modeller için beklenen an geldi.

Samsung yeni tablet serisini tanıttı. Aslında Note 9 tanıtımıyla beraber gelmesi beklenen Samsung Galaxy Tab S4 tabletlerinin tanıtımı sonrasında dikkat çeken tüm detaylara ve tasarımlara bakalım.

Samsung Galaxy Tab S4 Tasarımı Nasıl?

Yeni tablet modelinin tasarım kısmında çok önemli değişikliklerle geldiğini söylemek yanlış olmaz. Özellikle çerçeve kısmında artık çok daha ince çerçeveler dikkat çekiyor. Hem dik konumda hem de yatay bölümlerde çerçevelerin inceliği dikkat çekiyor. Tabletin arka kısmına geçtiğimiz zaman ise kara şeklinde ortalanmış bir arka kamera görüyoruz. Bunun dışında çok önemli bir detaya yer verilmiş değil. Sadece alt kısımda yer alan “AKG” yazısı dikkat çekiyor.

Samsung Galaxy Tab S4

Samsung Galaxy Tab S4 Özellikleri Neler?

Gelelim amiral gemisi tablet sınıfının özelliklerine. Samsung Galaxy Tab S4 tablet modelinin 10.5 inçlik bir ekranla geldiği açıklandı. Ekranların teknolojisi tahmin edebileceğiniz gibi Super AMOLED olarak açıklandı. 2560 X 1600 piksel çözünürlük değerine sahip olan ekranlar, 16:10 ekran oranına sahip ve görüntü deneyimi oldukça başarılı bir seviyede.

Ekranlardan teknik özellikler kısmına ilerlediğimiz zaman yine başarılı bir model görüyoruz. Serinin içerisinde Snapdragon 835 işlemcileri yer alıyor. Geçen senenin amiral gemisi işlemcileri 2.6 GHz saat hızı sunuyor ve beraber Adreno 540 grafik birimiyle geliyor. Yine RAM bellek kısmında da geçen senenin amiral gemisi modellerinin işaret edildiğini görüyoruz. Serinin 4 GB RAM bellek miktarı ve 64 GB depolama alanı sunduğu açıklandı. Üstelik bu kez DeX desteği de var ve tüm bu gücü bir bilgisayar gibi kullanabiliyorsunuz.

Kamera kısmında da yine şaşırıcı bir değere sahip 13 MP arka kamera karşımıza çıkıyor. Ana kamera 4K çekim yapabiliyor ve buna 8 MP değerinde Full HD çekim yapabilen kamera eşlik ediyor. Hem WİFİ hem de LTE sürümleri bulunan Samsung Galaxy Tab S4 modelinin 7300 mAh değerinde bataryasının bulunduğunu ve yenilenmiş S-Pen ile 4 adet Dolby Atmos hoparlör sunduğunu da ekleyelim.

Tüm bu özelliklerle beraber Samsung Galaxy Tab S4 modelinin WİFİ versiyonu için 700 Euro, LTE modeli içinse 760 Euro açıklaması yapıldı. Satışlar ay sonu başlayacak.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0