Ana SayfaTeknoloji HaberleriSamsung Hata Bulan Kullanıcılarına 200 Bin Dolar Vadediyor

Samsung Hata Bulan Kullanıcılarına 200 Bin Dolar Vadediyor

-

Güney Koreli elektronik üreticisi Samsung, yeni başlattığı programı dahilinde ürünlerinde güvenlik açıkları veya hata bulanlara 200 bin dolara kadar para ödeyeceğini bildirdi. Daha önce MicrosoftGoogle gibi büyük şirketler de benzer güvenlik programlarını başlatmıştı. Bu program ile Samsung’un,hataları çözmek için kullanıcılardan yardım almak istediğini anlayabiliyoruz.

Bu program Güney Koreli üreticinin en son piyasaya sürdüğü cihazlarıyla sınırlı değil. 2016 yılından itibaren kullanıcılara sunulan çeşitli akıllı telefon ve tabletleri kapsayan bu programda, toplamda 38 cihaz olduğu belirtilmiş durumda.

Eğer bir Samsung cihazında güvenlik açığı veya hata bulduysanız, üçüncü taraf uygulaması gerekmeden, kullanıcıya zarar verdiğine dair bir açıklama yapmanız gerekecek. Ayrıca bu ödül programı sadece cihazlar için de geçerli değil. Samsung dijital asistan Bixby, Samsung Pass veya Samsung Pay’in da bu program dahilinde olduğunu açıkladı.

Bunlara ek olarak şirket hata bulan kullanıcılarına en az 200 dolar ve en yüksek 200 bin dolar para ödeyeceğini belirtti. Ancak bu programlar dahilinde hata bulanlara en çok parayı Microsoft’un verdiğini de belirteyim. Microsoft şirketi hata bulan kişiye, 250 bin dolara kadar ödül veriyor.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here