Samsung Hindistan Tahtını Kaptırdı

Her geçen gün gelişen teknoloji ile beraber, alanında uzman yapıları ile karşımıza çıkan ve dev bir şirket niteliklerini bünyesinde toplayan teknoloji firmaları arasındaki yarış, her geçen gün artış göstermektedir. Konu ile ilgili yapılan açıklamalara göre özellikle akıllı telefon alanına yoğunlaşmış olan teknoloji firmaları, bu alanda kıyasıya bir yarış içindedir ve dünya üzerinde akıllı telefon pazarının en büyük olduğu ülke şüphesiz Hindistan’dır.

Birincilik Koltuğunda Yerli Firma Var

Bu konuda Hindistan da yıllardır söz sahibi olan Samsung teknoloji şirketi, rakiplerini geride bırakarak bu ülkede oldukça fazla satış yapmıştır. Dolayısıyla birincilik tahtına oturan firma, diğer firmalar ile yapmış olduğu yarışta Hindistan cephesinde galip gelmiştir. Fakat son çeyrek mali tabloları göz önünde bulundurulduğu zaman, Samsung firması tahtını başka bir firmaya kaptırmıştır. Bu konuda Samsung’u koltuğundan eden firma ise, yerli bir akıllı telefon üreticisi ve teknoloji firması olan Micromax şirketi oldu.

Samsung pazarı kaybetti

Hindistan yerli firma


Son zamanlarda Hindistan da yapmış olduğu satışları ile Samsung’un koltuğuna oturan şirket, yüzde yüz yerli bir teknoloji firmasıdır. Bir analiz şirketi olan Canalys verilerine göre Samsung’un Pazar payı yüzde yirmi beşe geiledi. Bu konuda bozulan pazarını alanında uzman olan teknoloji firması Samsung, nasıl toparlar bilinmiyor. Bu konuda her hangi bir açıklamaya yer vermeyen şirketin, bazı kaynaklara göre bu alanda yaptığı çalışmalara ağırlık verdiği ortaya çıktı.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0