Samsung Kan Kaybediyor

Teknoloji firmaları arasında süren rekabetin iki kahramanından bir tanesi olan Samsung, Apple’a karşı gücünü kaybederek; kullanıcıların ilgisinin azalmasından şikayet ediyor. Piyasaya sunduğu ürünler dahilinde istenilen verimleri karşılayamayan ve bu durumu değiştirmek için Galaxy S6 akıllı telefon modelini farklı bir tasarımda piyasaya süren Samsung, yine beklenen satış grafiğini yakalayamadı.

Samsung Zarara Uğramaya Devam Ediyor

Samsung

Samsung son satışlardan yine zarar etti


Cyanogen’in CEO’su Kirt McMaster’ın yaptığı açıklamalara göre Samsung, Apple karşısında dayanmakta zorluk çekerek, giderek zayıflamaya başladı. Bu durumdan ders çıkararak çizgisini değiştirmek adına hiçbir şey yapmayan Samsung, aynı rotada ilerlemeye devam ediyor. Bir atak yapmaması durumunda Nokia ve Blackberry gibi dibe vurarak, piyasadan silinme tehlikesiyle karşı karşıya gelebilecek konumda yer alabilir. Bu durumla karşılaşma ihtimalinin yüksek olduğu söylenen Samsung acil atağa kalkarak, farklı bir ürün modeliyle kullanıcıların karşısına çıkmalıdır.

Bu tür olumsuzlukları düzeltme niyetinde çalışmalarını devam ettirmeyen Samsung’un sonu pek parlak görrünmüyor. S6 serisinden beklenen verimi alamayan ve bu durumda da zarara uğrayan Güney Koreli firma, kullanıcıların gözünde daha kötü bir imaj yaratacak duruma gelebilir ve satışları her geçen gün daha da azalabilir.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0