Ana SayfaTeknoloji HaberleriSamsung ''Kavisli'' Ekranları Ticari Satışa Sundu

Samsung ”Kavisli” Ekranları Ticari Satışa Sundu

-

Samsung’un çıktığı günden beri kullanıcılar tarafından ilgi toplayan ve beğeni kazanan her iki tarafı da kavisli ekrana sahip modelleri Galaxy S6 Edge, Edge+ ve Galaxy S7 Edge‘in tasarımına benzer modelleri yakın bir gelecekte birçok Çinli üreticinin cihazlarında görebileceğiz. Çünkü Samsung firmasından yapılan açıklamaya göre Çin menşeili birçok firma bu doğrultuda Samsung’la kontrat anlaşmalarını şimdiden imzalamış durumda.

EDGE(1)

Samsung, yaptığı duyuruda, tek kenarı kavisli Galaxy Note Edge modelini ilk olarak görücüye çıkardığında firmanın bu modelin satışlarını sınırlı sayıda tutacağını belirtilmişti. Zira o dönem bu tarz ekran için söz konusu üretimin standartlaştırılamamasından dolayı ve ortaya çıkan zorlukları nedeniyle çok sayıda ekran paneli desteğinin sağlanması mümkün olarak görünmüyordu. Fakat aradan geçen zaman diliminde bu sorunları aşan Samsung, kavisli ekran konseptlerinden üç modelini piyasaya sürdü. Samsung şimdi benzer ekranları Çinli üreticilerin talepleri doğrultusunda tedarik etmenin hazırlıklarını yapıyor.

edge ekran

ETNews‘de yer verilen bir habere göre, Samsung‘un ekran birimi Samsung Display, Edge OLED ekranlarını Vivo, Xiamoi ve Huawei‘nin yeni modelleri için de üretecek. Şimdilik bu ekrana sahip olacağı kesinleşen modeller arasında ise Vivo Xplay5‘in yer aldığı öğrenildi. Ayrıca 2016 yılı sonlarına doğru piyasaya çıkacak olan yeni BlackBerry Priv‘in de Samsung’un kavisli ekranını barındıracağı belirtiliyor.

Kullanıcılar nezdinde de giderek benimsenen Edge ekranların sunduğu sıradışı işlevselliklerin bu yeni modellerde nasıl kullanılacağı ise şimdiden merak edilmeye başlandı bile.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here